- Jesteśmy w chwili historycznej, bo jesteśmy przed takimi partiami jak SLD i PSL. Partiami, który te wszystkie telewizje traktują jako poważne. Prosimy pamiętać, że nasz elektorat to jest 23-27 lat, a jeszcze większe poparcie mamy wśród ludzi młodych. A wyborcy PiS i SLD przechodzą w stan spoczynku i dlatego jestem przekonany, że wyniki będą jeszcze lepsze. Całą władzę wykonawczą powinni sprawować ludzie młodzi - mówił Janusz Korwin-Mikke.

Reklama

Po ogłoszeniu wyników badań Korwin-Mikke przyznał też, że część jego elektoratu przejął Paweł Kukiz, który zdobył 20,5 procent głosów. ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH KANDYDATÓW >>>

Janusz Korwin-Mikke powiedział, że jest to "amorficzny" elektorat protestu, podczas gdy jego wyborcy mają swoją ideę. Na pytanie, kogo poprą w drugiej turze wyborów, Janusz Korwin-Mikke odpowiedział, że wyborcy "mają swój rozum".

- Będziemy nie tylko języczkiem, ale językiem u wagi w najbliższych wyborach - skwitował.

Według sondaży exit poll, przeprowadzonych dla telewizji informacyjnych, I turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda, zdobywając 34,5 procent głosów. Drugi jest prezydent Bronisław Komorowski, który zgromadził 32,6 procent głosów.

Reklama