Jako przykład wskazała stolicę Estonii, Talllinn. - Tam jest bardzo słaby tabor i bardzo mało linii tramwajowych, myślę, że władze Tallinna już tak nie do końca nie są zadowolone z przyrostu jeżdżących tramwajami, jednym słowem jest to populistyczne i nierealne - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Kandydatka PO podkreśliła, że darmowa komunikacja miejska kosztowałaby warszawski budżet 800 milionów złotych rocznie.

Reklama

Urzędująca prezydent Warszawy nie wierzy, by bezpłatne przejazdy autobusami, tramwajami czy metrem zachęciły osoby pracujące w stolicy do płacenia podatków w mieście. Z szacunków Jacka Sasina wynika, że zameldowanie się 300 tysięcy osób w Warszawie dałoby 1 miliard złotych do budżetu.

Hanna Gronkiewicz-Waltz przekonywała również, że ruch w stolicy usprawni otwarcie centralnego odcinka II linii metra. - To odpowiednik dwóch przepraw mostowych - powiedziała. Prezydent Warszawy mówiła również o konieczności otwierania kolejnych parkingów "Parkuj i Jedź" na obrzeżach miasta.

Przed drugą turą wyborów, Hanna Gronkiewicz-Waltz otwarcie mówi, że jest faworytką starcia z Jackiem Sasinem. - Ale nie jestem pewniakiem - zastrzegła.

Zdaniem kandydatki PO, jeśli znów zawiedzie komputerowy system przeliczania głosów, trzeba będzie niezwłocznie podjąć decyzję o ręcznym przeliczaniu głosów. Druga tura wyborów odbędzie się już w niedzielę.