"Jeśli jedni w tej kampanii mówią, że Polska jest w budowie, a inni próbują z tego uczynić zarzut, my chcemy uświadomić, że budować można tylko na trwałych fundamentach" - powiedział we wtorek Grzeszczak, podczas prezentacji nowego spotu, którego bohaterami są starsi ludzie. Podkreślił, że przesłaniem nowego filmu wyborczego PSL jest szacunek do wcześniejszych pokoleń i ludzi starszych, którzy - jak zaznaczył - w trudnych warunkach tworzyli dobro narodowe.

Reklama

"To nie kolejne rządy, to nie budowle kolejnych rządów tworzą dobrobyt, a dobrobyt narodu tworzą poszczególni ludzie i poszczególne pokolenia. To chcemy wyrazić w tym materiale filmowym" - przekonywał Grzeszczak. Szef sztabu PSL przypomniał, że Komisja Europejska uznała rok 2012 rokiem aktywności ludzi starszych i solidarności międzypokoleniowej.

"Apelujemy również do wszystkich innych polityków, aby po 2012 roku, po wyborach pamiętali o tym, kto tworzył fundamenty dla naszego rozwoju i aby w polityce pokazywać szacunek poprzednim pokoleniom i ludziom starszym" - powiedział Grzeszczak.