Inne
Reklama

Znany z nieporadnego języka i niekoniecznie modnego swetra białostoczanin znów o sobie przypomina. Zapewne nie do końca świadomy wymowy artykułu - który pojawił się na stronie kononowicz.prv.pl - przekonuje, że początki białostockiej "Solidarności" były piękne.

>>>Przeczytaj artykuł o walce Kononowicza w podziemiu niepodległościowym

"Na strajkach tłumy były! Byli ludzie z Uchwytów, Fast - tak właśnie ludzie podejmowali pierwsze kroki. Pierwsza Solidarność w Białymstoku powstała w Uchwytach na ulicy Łąkowej. Tam mieliśmy całą naszą siedzibę" - cytują Krzysztofa Kononowicza autorzy tekstu i administratorzy serwisu.

>>>Kononowicz ujawnia swój program wyborczy

"W 89 roku jak Solidarność zwyciężyła, to było to dla mnie uczucie jak masłem po sercu. Cieszyłem się, że mój ojciec doczekał się wolności i prawda wyszła na jaw jak Armia Krajowa walczyła" - mówi Kononowicz.

Obok tekstu - z którego dowiadujemy się też, że bohater podziemia szefował białostockiej "Solidarności" w latach 1980-2002 - umieszczono zdjęcia legitymacji związkowej Kononowicza.

W ramach obchodów 20. rocznicy wolnej Polski, Krzysztof Kononowicz planuje spotkać się z działaczami "Solidarności" z całej Polski, w tym głównie z Lechem Wałęsą - czytamy w serwisie.