Światowej sławy patolog dr Michael Baden z USA zgodził się wziąć udział w ekshumacji i przeprowadzić sekcję zwłok Anny Walentynowicz. Wniosek w tej sprawie do prokuratury wojskowej skierował już mec. Stefan Hambura - informuje "Gazeta Polska Codziennie". Pełnomocnik rodziny Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, w piśmie do śledczych wnosi o powołanie dr. Badena w charakterze biegłego i dopuszczenie go do udziału w ekshumacji i sekcji zwłok dwóch osób zaplanowanych na 17-19 września.

Reklama

Jak relacjonuje "GPC", w tych dniach zostaną otwarte groby: rodziny Walentynowicz w Gdańsku i jak dotąd nieznana mogiła na cmentarzu w Warszawie, a następnie w Bydgoszczy ciała zostaną poddane badaniom. Śledczy sprawdzą, czy nie doszło do zamienienia zwłok - stwierdza "Codzienna".

Dr Baden brał udział m.in. w badaniach zwłok prezydenta Johna F. Kennedy'ego oraz szczątków cara Mikołaja II - podkreśla "GPC". I jak przypomina, amerykański naukowiec już wcześniej był gotowy wziąć udział w badaniach zwłok innych ofiar katastrofy smoleńskiej i nawet w tym celu przyleciał do Polski, ale prokuratura odmówiła współpracy.