Klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o wyjaśnienia ministra Kamińskiego w Sejmie, żebyśmy poznali odpowiedzi na wiele pytań, które cisną się na usta. Pani marszałek Witek skierowała ten wniosek do komisji ds. służb, żeby sprawa została tam wyjaśniona - powiedziała Kidawa-Błońska.

Reklama

Jak dodała, będzie to możliwe po 12 grudnia, po tym jak szef MSWiA i rządowy koordynator specsłużb Mariusz Kamiński wróci z podróży służbowej. Jest to więc takie kolejne odwlekanie w czasie odpowiedzi na te pytania, które bulwersują opinię publiczną i tak naprawdę ciągle są pytania, kolejny dzień, kolejny tydzień i na te najważniejsze pytania jako Polacy nie mamy odpowiedzi - dodała wicemarszałek Sejmu.

Według niej wówczas głos mógłby zabrać też sam prezes NIK. Nie wyjaśnił tej sprawy ani premier Mateusz Morawiecki, ani minister Kamiński. Polacy rozmawiają, pan Banaś kontaktuje się z nami przez internet, a dobrze by było, kiedy chce wyjaśnić i oczyścić się, przywrócić dobre imię, żeby stanął przed nami i odpowiedział nam na pytania i dokładnie wyjaśnił tę sprawę - zaznaczyła Kidawa-Błońska.