Rzecznik starosty Sylwia Pieczonka poinformowała, że po konsultacji z dyrektorem szpitala Czesławem Płygawką ofiarowane przez księży fundusze przeznaczone zostały na zakup najbardziej potrzebnych sprzętów dla oddziału zakaźnego. Tam przebywają osoby z koronawirusem.

Reklama

Zakupione zostaną: respirator z ARDS za 100 tys. zł, fumigator za 15 tys. zł, dwa kardiomonitory za 24 tys. zł, osiem pulsoksymetrów za 1,2 tys. zł, komora laminarna za 30 tys. zł, a także środki ochrony osobistej, jak maski i kombinezony. W sumie osobista ofiara księży w ramach jałmużny wielkopostnej wyniosła ponad 180 tys. zł – powiedziała.

W imieniu dyrekcji Szpitala Śląskiego, mieszkańców powiatu cieszyńskiego oraz całego regionu z głębi serca wyrażam ogromną wdzięczność biskupowi Romanowi Pindlowi i kapłanom z diecezji bielsko-żywieckiej, którzy wykazali się niezwykłą hojnością oraz zaangażowaniem, przekazując znaczące wsparcie finansowe na rzecz naszego szpitala. Dziękuję za ten życzliwy gest i nieocenione wsparcie – powiedział starosta Mieczysław Szczurek.

Diecezja bielsko-żywiecka jednocześnie zachęca wiernych do włączenia się w akcję pomocy w walce z koronawirusem, którą organizuje lokalny Caritas. Konto bankowe można znaleźć na stronie caritas.bielsko.pl.