"W niedzielę termometry wskażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu, jednak w poniedziałek od zachodu zacznie się stopniowa poprawa pogody" - powiedział PAP synoptyk IMGW-PIB Jakub Gawron.
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB, w niedzielę, w ciągu dnia nad Polską przemieszczać się będzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, za którym napływa powietrze polarno-morskie. Stopniowo strefa frontu będzie przechodziła w kierunku wschodnich i południowych krańców Polski.
SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>
powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.
Prognoza pogody na noc
W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Prognozowane są przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temperatura minimalna wyniesie od 8 stopni C. na północnym wschodzie do 11 stopni C. na południu i 15-16 stopni C. nad morzem. Wiatr będzie umiarkowany, początkowo okresami porywisty, w czasie burz osiągający prędkość do 65 km/h.
autor: Marek Szczepanik
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|