By prawo było jak najlepszej jakości zaproponowałam na posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów, by przekazać klubom środki na zatrudnienie prawników, którzy będą czuwać na poprawnością projektów, jeszcze przez złożeniem ich. 10 tys. złotych na jeden etat prawniczy. W ramach tego limitu można zatrudnić na część etatu więcej niż jednego prawnika - powiedziała Kopacz na środowym porannym briefingu w Sejmie.

Jak poinformowała, większe kluby - PO i PiS - otrzymają po 20 tys. złotych, na dwa etaty dla prawników, klub Ruchu Palikota - na 1,5 etatu, a pozostałe kluby - na jeden etat dla prawnika. Środki mają pochodzić z budżetu Kancelarii Sejmu.

Kopacz pytana o prace Sejmu w ciągu 100 pierwszych dni VII kadencji, powiedziała, że z faktu, iż jak na razie Sejm przyjął 13 ustaw nie robiłaby zarzutu. Chciałabym, aby prawo miało odpowiednią jakość - podkreśliła marszałek.

Jak zapewniła, Sejm pracuje nad wszystkim co wpływa do laski marszałkowskiej. Zapowiedziała też spotkanie z przewodniczącymi komisji sejmowych. Komisje będą pracować również w tzw. tygodnie niesejmowe. Spotkam się z przewodniczącymi komisji w sprawie planów prac komisji, jak dysponować salami, by pracę zorganizować płynnie - dodała Kopacz.