Według "Wprost", szef polskiej dyplomacji miał powiedzieć w nielegalnie podsłuchanej rozmowie z Jackiem Rostowskim, że relacje polsko-amerykańskie są szkodliwe, bo dają Polsce złudne poczucie bezpieczeństwa. CZYTAJ WIĘCEJ o rozmowie szefa MSZ z Jackiem Rostowskim>>>

Reklama

Zdaniem Kaczyńskiego, który podsumował dziś debatę na temat polsko-amerykańskiego sojuszu wojskowego, słowa Radosława Sikorskiego świadczą, iż jest on przeciwny podniesieniu poziomu bezpieczeństwa Polski do poziomu zachodnioeuropejskiego.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wylicza, co w ostatnich latach udało się osiągnąć w dziedzinie bezpieczeństwa dzięki współpracy z USA. Chodzi między innymi o pierwszą stałą obecność wojskową w Polsce pododdziału amerykańskich sił powietrznych, a także przygotowania do rozmieszczenia w naszym kraju do 2018 roku amerykańskiego systemu przeciwrakietowego.

MSZ wymienia też modelową współpracę w Afganistanie czy współdziałanie polskich i amerykańskich sił specjalnych. Jest też mowa o szybkim wsparciu ze strony USA w związku z kryzysem ukraińskim. Resort spraw zagranicznych zwraca też uwagę na intensywną współpracę polityczną, gospodarczą i energetyczną obu krajów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kim są przyjaciele Roberta Sowy? Restaurator na medialnym grillu >>>

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjskie media drwią z afery taśmowej: Albo Rosjanie, albo Marsjanie >>>