Spotkanie odbędzie się w poniedziałkowe popołudnie 26 stycznia - poinformował rzecznik resortu pracy i i polityki społecznej Janusz Sejmej. W siedzibie resortu pracy pojawią się z jednej strony liderzy "Solidarności", OPZZ i Forum Związków Zawodowych oraz z drugiej kierownictwo Związku Rzemiosła Polskiego, Business Center Club, Pracodawców RP oraz konfederacji "Lewiatan".

Rzeczniczka rządu, Iwona Sulik dodaje, że spotkanie uzgodniono podczas debaty u prezydenta i nie ma ono związku z sytuacją na Śląsku. Wszyscy zadeklarowali, swoją obecność. Tematem rozmów będzie przyszłość dialogu społecznego. Spotkanie zaplanowano przed konferencją związkowców. Iwona Sulik powiedziała IAR, że nie będzie ono miało nic wspólnego z sytuacją górnictwa węgla kamiennego.

Lider "Solidarności" Piotr Duda mówił na wspólnej konferencji związków w Katowicach, że mimo zakończonego dialogu w sprawie kopalń na Śląsku, aktualne są inne problemy branży pracowniczej. Związkowcy chcą wrócić do swoich postulatów z września 2013 roku, dotyczących umów śmieciowych, podwyższenia wieku emerytalnego i emerytur pomostowych.

ZOBACZ TAKŻE: Związki chcą "natychmiastowego" dialogu z rządem>>>