Renty unijnego bankruta. Dostanie pedofil i sadomasochista

Nino Dżikija | 2012-01-12 08:04 | Aktualizacja: 08:08
Jesteś pedofilem, ekshibicjonistą albo hazardzistą? To dostaniesz rentę

Jesteś pedofilem, ekshibicjonistą albo hazardzistą? To dostaniesz rentę / Shutterstock)

Mimo trudności z załataniem dziury budżetowej Grecja nie szczędzi grosza na pomoc społeczną. Ministerstwo pracy za niepełnosprawnych, którzy mogą się starać o rentę, uznało... pedofilów, ekshibicjonistów, sadomasochistów, piromanów i hazardzistów. Początkowo trudno nam było uwierzyć w doniesienia z pogrążonego w kryzysie kraju. Przepisy o rencie dla pedofila znajdują się jednak na oficjalnej stronie internetowej ministerstwa pracy w Atenach.

reklama


O sprawie jako pierwsza poinformowała grecka Konfederacja Osób Niepełnosprawnych. Jej zdaniem rząd po prostu obraża ludzi niepełnosprawnych. Władze idą jednak w zaparte. Co prawda zapowiedziały, że jeszcze raz przyjrzą się swojej decyzji, ale zaraz dodały, że skłonności do pedofilii czy sadomasochizmu prowadzą do ograniczenia zdolności do pracy. To z kolei oznacza, że pedofilom czy sadomasochistom należy się renta inwalidzka.

To jednak nie koniec. Tacy rzekomo niepełnosprawni mogą liczyć na więcej pieniędzy z państwowej kasy niż np. cukrzycy. Podpalacze i pedofile są niezdolni do pracy w 35 proc., cukrzycy tylko w 10 proc. – zdecydowało ministerstwo pracy.

Ten absurd będzie miał poważne konsekwencje i dotknie realnych inwalidów, którzy i tak cierpią z powodu obecnego kryzysu – mówi przewodniczący Związku Niewidomych Jannis Vardakastanis.

Renta dla pedofilów to najnowszy wykwit kreatywności greckich władz. Walczący z widmem bankructwa od 2009 r. kraj dopiero w tym roku likwiduje liczne bonusy. Wśród nich tak absurdalne, jak wart ponad 400 euro miesięcznie dodatek za utrzymanie „czystości rąk” dla pracowników państwowych kolei (warto przypomnieć, że dzięki podobnym dopłatom kolejarze zarabiali nawet 7 tys. euro miesięcznie). Z kolei pracownikom ministerstw przysługują dodatkowe pieniądze za umiejętność korzystania z... komputera.

Perełką wśród absurdów stała się historia z rządową agencją powołaną w 1957 r. do nadzoru nad procesem osuszania jeziora Kopais. Mimo że rozlewisko zniknęło w tym samym roku, agencja wraz 30-osobowym składem pracowników przetrwała do ubiegłego roku. Do dziś istnieje agencja, która promuje Saloniki jako Europejską Stolicę Kultury. Problem w tym, że miasto było już Europejską Stolicą Kultury w 1997 r. I na razie ponownie o to miano się nie stara. Leandros Rakindzis, który jest generalnym inspektorem w greckiej administracji publicznej, naliczył aż 750 podobnych instytucji.

Z kolei w powiecie korynckim – zagłębiu kasyn – zebrano do połowy ubiegłego roku zaledwie 20 tys. euro z CIT. W Salonikach, gdy rząd obniżył o 20 proc. zarobki poborcom podatkowym, zrezygnowali oni z kontroli.

Następny absurd dotyczy sfery prywatnej. W mieście Larisa na jednego mieszkańca przypada najwięcej luksusowych samochodów Porsche Cayenne w skali świata. W całej Grecji jest ich więcej niż osób płacących najwyższą stawkę podatku PIT. Ceny tego SUV-a zaczynają się od 60 tys. euro. Okazuje się jednak, że greckich podatników z dochodem powyżej 50 tys. euro rocznie jest mniej niż greckich cayenne.

Quiz

Co wiesz o gospodarce Unii Europejskiej?

Unia Europejska ma obecnie duże problemy finansowe. Sprawdź swoją wiedzę na temat gospodarki Unii Europejskiej

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama
Nino Dżikija

Autorem tekstu jest

Nino Dżikija

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Wypowiedzi: 49
 • ~zdumiony2012-08-07 18:06

  Za dobrze prosperowała szkoła?
  Klaryski były zbyt popularne?
  ... za dobrze kształciły dzieci?
  ... rodzice byli za spokojni o swoje dzieci?
  ... nauczyciele za wiarygodni?
  ... kształciły elitę regionu, państwa i UE?
  Kto z rodziców pośle swoje dzieci do szkoły, która zasłynie z bezpieczeństwa i zaufania większego dla kogoś innego
  niż dzieci?
  Kto utrzyma klasztor, gdy szkoła po licznych skandalach zostanie zamknięta?
  SIOSTRY SA SPECJALISTAMI W KSZTAŁCENIU DZIECI, MŁODZIEŻY? A może w resocjalizacji przestępców?
  Nie ma innego zakonu, który pracuje z osobami, które potrzebują pomocy po opuszczeniu więzienia?

  Na czym polega chrześcijańskie miłosierdzie? Czy można odbierać je MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, by dać, np. jednej osobie, która przyczyni się do upadku i szkoły, i klasztoru, i sławy regionu?
  Od kiedy miłosierdzie dla osób związanych z pedofilią (na podstawie WIARYGODNYCH, LICZNYCH I POTWIERDZONYCH DOWODÓW) polega na pozwoleniu na POBYT W KLASZTORZE i OBSERWOWANIU - JAK DZIECI BAWIĄ SIĘ NA PRZERWACH, ZAJĘCIACH SPORTOWYCH i REKREACYJNYCH, JAKI MAJĄ KONTAKT Z N-LAMI I KTÓRYMI?
  [ Czy zająca wkładamy do klatki z lisami?
  Zoologa do klatki lwów?
  Czy osobę skazaną za morderstwo dziewczynek posyłamy na przerwę do szkoły? A może na dłużej?
  Czy jakiś kodeks etyczny, prawny, społeczny nas na powyższy temat poucza?]

 • ~Piast2012-01-19 20:56

  Do tych absurdów prowadzi polityczna poprawność, czyli hipokryzja salonów.

 • ~Adam Weishaupt2012-01-12 16:09

  Ale na co niby ma wskazywać ilość luksusowych samochodów? To Porsche Cayenne nie da się kupić na kredyt lub raty lub wziąć w leasing? A jeżeli jeszcze da się takie wydatki wpuścić w koszty to już w ogóle nie ma żadnej rozbieżności.

 • ~pusty POrtfel2012-01-12 15:53

  A wy POlaczki...PLACCIE!!!

  POwodzenia

 • ~justyna2012-01-12 15:49

  W Grecji wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn to 57 LAT !!! Zapewne najniższy w Europie!!! A my mamy jeszcze do nich dopłacać!!! W zamian rząd zafunduje nam emerytury od 67 roku życia!!! Czyli o 10 lat później niż w tej "potrzebującej pomocy" Grecji.

 • ~Rysiek z Klanu.2012-01-12 15:40

  Znam bardzo dobre lekarstwo na tego typu wybryki dokładnie 1,57zł (z vat) kula w łeb i do piachu !

 • ~antyjanke2012-01-12 13:58

  PeOlitycy POmogą Grecji kosztem "mądrych"PeOlaków

 • ~Robnad2012-01-12 12:42

  ~Zuzia
  tak Ziuteńko POieram,i jednocześnie jestem zbulwersowany milczeniem na ten temat naszego wspaniałego premiera POdczas pożgnalnego wystąpienia w UE,co nie przeszkodziło mi i tak wzruszyć się do łez.
  proponuję wystąpić ze słusznym POstulatem obejmującym rentą zoofilii i nekrofilii.
  POstawi nas to od razu daleko na przedzie państw nowoczesnych,albo i dalej.
  zoofilom proponuję przyznać rentę w wysokości 80% średniej niemieckiej,wszak musi się trochę namęczyć ganiając psa czy kota jeżeli go chce wychrobotać.
  nekrofile w ogóle nie mają czasu na pracę,zaś rozkopywanie PO nocach grobów wiąże się z nie bywałym stresem w tym faszystowskim kraju.
  dlatego proponuję 100% .
  liczę na szerokie POparcie młodych i "wykształconych",wolnych od rozumu,prawdziwych europejczyków .

 • ~mango2012-01-12 12:26

  Brawo Tusk. Takiego Dupoliza Unia jeszcze nie widział:))

 • ~dezawu2012-01-12 12:25

  A u nas ???

  Wydaliśmy na prezydencję więcej niż bogate kraje

  (foto. sejlor (sxc.hu))
  Polskie nakłady na prezydencję okazały się najwyższe ze wszystkich dotychczasowych po wprowadzenia traktatu lizbońskiego - informuje "Rzeczpospolita".

  Węgrzy, którzy przewodniczyli Radzie Unii Europejskiej przed Polską, wydali na wszystkie wydarzenia związane ze swoją prezydencją 180 mln zł mniej – kosztowało ich to około 330 mln zł. Duńczycy wydadzą jeszcze mniej, bo około 150 mln. Polska prezydencja kosztowała ponad 500 mln złotych. To ponad trzykrotnie więcej niż Duńczycy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  Premier Danii Helle Thorning-Schmidt - co ciekawe: socjaldemokratka - kazała ograniczyć wydatki na przewodnictwo w Radzie UE. Nawet podczas oficjalnych spotkań butelkowaną wodę mineralną zastąpi duńska kranówka, słynąca z niezwykłej jakości. Prawdziwe oszczędności przyniesie jednak ograniczenie liczby spotkań, a także organizacja prezydencji w dwóch miastach, a nie tak jak w Polsce - w pięciu. Dania będzie także mieć o połowę mniej pracowników w przedstawicielstwie przy UE. Polacy mieli ich 300, Danii wystarczy 155 - pisze "Rzeczpospolita".
  Kategorie:


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV