Eurokomuna, która ma dziś władzę w Polsce, rządzi lękiem! Boimy się latać samolotami, a dziś boimy się również jeździć pociągami. To obecni rządzący nie potrafili zadbać o życie osób, które na trasie Warszawie-Kraków uczestniczyły w katastrofie - to te słowa zostały zacytowane w poniedziałkowym materiale Kolendy-Zaleskiej w "Faktach" i przypisane Janowi Pospieszalskiemu. Miał je wypowiedzieć podczas krakowskiego marszu w obronie TV Trwam.

Reklama

Publicysta był oburzony. Zarzucił dziennikarce TVN kłamstwo i manipulację. Podobnie zresztą jak Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich.

>>>Pospieszalski o Kolendzie-Zaleskiej: Konfabuluje i kłamie

Tymczasem autorem tych słów jest Tomasz Sakiewicz, do czego przyznaje się na portalu salon24.pl

Cytat można sprawdzić oglądając na Niezależnej relację filmową z marszu w obronie wolności słowa, który miał miejsce w ubiegłą niedzielę w Krakowie. Media reżymowe oczywiście nie potrafiły nawet dokładnie zacytować mojej wypowiedzi. Przy okazji przypominam jak Donald Tusk narzekał, ile to widzi krzyży przy drogach jadąc z Gdańska do Warszawy, za co odpowiedzialny jest rząd premiera Kaczyńskiego, gdyż nie buduje autostrad. Sfora cyngli rzuciła się lecz w niewłaściwym kierunku. Zostawcie Janka, czekam na was - napisał redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Reklama

>>>Szczekociny jak Smoleńsk? "Kolenda-Zaleska kłamie na potęgę"

Reklama

W post scriptum dodał: Jak pierwsza fałszywą informację podała gazeta.pl, a później PAP. Była to ich własna informacja, gdyż nie podali źródła. Gdyby podawali info za Niezależną, musieliby podać Niezależną jako źródło. I na tym kończymy dyskusję.

Ta sekwencja przedstawiona przez Sakiewicza wywołała prawdziwą burzę wśród internautów. Ich zdaniem informację z marszu i rzekome słowa Pospieszalskiego jako pierwszy podał właśnie portal niezalezna.pl, a dopiero potem zacytowały je za tym źródłem inne media. I podają dowód w postaci tekstu, który został już usunięty z portalu niezalezna.pl

Można go jednak jeszcze znaleźć w sieci >>> Kliknij tutaj

Kłamstwo nr 1. Pierwsza nie zamieściła błędnej informacji Niezależna tylko gazeta.pl. Kłamstwo nr 2. Kolenda nie cytowała za niezależną tylko za gazetą.pl i PAPem, gdyż niezależna podała błędną informację po nich - odpowiada Sakiewicz jednemu z internautów.

Głos zabrał także autor tekstu zamieszczonego w portalu niezalezna.pl

Moja relacja na niezależnej.pl została uzupełniona o wypowiedz Janka Pospieszalskiego cytowaną gdzie indziej. Internet polega na szybkości - nie ma się co dziwić, że tak się stało. Mój błąd, że nie skonfrontowałem tego z tym co nagrałem i nie dałem znać, zakładająć że podano prawdę. Trudno podważać każdą cytowaną w mediach wypowiedz i zakładać złą wolę lub błąd cytujących. Niestety chyba trzeba tak robić - napisał Wojciech Mucha