"Komisja nauki zgłosiła już takie poprawki. Sprawa wydaje się przesądzona, bo takie jest stanowisko premiera" - powiedział senator PO Janusz Sepioł w TVN 24.

Reklama

>>> Zyzak chce się spotkać z Wałęsą

Dlaczego rząd chce obciąć dotację dla UJ? "Rząd przyznał w budżecie 110 mln na rozbudowę kampusu. Ale UJ zwrócił się o dodatkowe 211 mln złotych i posłowie się na to zgodzili, nie mając jednak świadomości, że nie ma ich w budżecie" - stwierdził w rozmowie z nami Edmund Wittbrodt z Platformy. Podkreślił, że UJ z pewnością dostanie te 110 mln złotych.

>>> IPN to "Instytut PiS-owskiej Nienawiści"

Ale tu pojawiają się wątpliwości. Te 211 mln złotych Uniwersytet Jagielloński miał otrzymać dopiero w 2014 roku. Więc już pojawiły się głosy, że to zemsta na krakowskiej uczelni za pracę magisterską Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie.

Gdy o jego pracy zrobiło się głośno, minister Kudrycka zapowiedziała wysłanie na UJ specjalnej komisji. Miała ona przeprowadzić kontrolę na Wydziale Historii i sprawdzić, w jaki sposób przyznawane są tytuły magisterskie. Po ogromnej krytyce wycofała się z tego pomysłu.