DZIENNIK: Szokujące negocjacje w ukrytej kamerze

Reklama

Piotr Semka - komentator DZIENNIKA nie ma wątpliwości: brudne kulisy polityki teraz poznali wszyscy. Wszystko zostało przygotowane, żeby skompromitować PiS i dołożyć byłemu koalicjantowi. I Lepperowi udało się przygotować pułapkę, w którą wpadli posłowie PiS.

Fakt: "Ósmy grzech - głupota", "Przekupstwo i Szachrajstwo", "Stołki za przejście do PiS"

Macieja Rybińskiego bulwersują dwa wątki w całej sprawie. Po pierwsze możliwość "załatwienia sobie" umorzenia spraw sądowych. Co bardzo źle świadczy o kondycji Polski. Po drugie całkowita głupota - polityczna i zwykła, jaką wykazali się posłowie PiS. Bo zamiast jasno powiedzieć, że jej żądań w ogóle nie da się spełnić, wił się i kręcił, byle tylko przyciągnąć ją do PiS. I dodaje, że wszystko wskazuje na to, że "taśmy Begerowej" staną się polskim Watergate.

Tomasz Lis nie ma już wątpliwości, że PiS to nie "Prawo i Sprawiedliwość", a "Przekupstwo i Szachrajstwo". I dodaje, że afera Rywina to była jedynie przystawka, a danie główne właśnie serwuje nam PiS. I jedynym wyjściem są nowe wybory.

Rzeczpospolita: Demokracja w ciężkim stanie

Paweł Lisicki zadaje retoryczne pytanie: jak można budować koalicję przy poparciu ludzi łamiących prawo? I dodaje, że ten, kto sieje wiatr, musi zebrać burzę. I zbiera, bo dawna koalicjantka zadała im cios w plecy. A wszystko jest wynikiem tego, ze PiS tolerował dwuznaczne związki, byle tylko zachować władzę.

Gazeta Wyborcza: Tak upada PiS

To ciemna operacja wzięta żywcem ze świata gangsterów. Bo inaczej nie da się określić tego obrazu korupcji politycznej i politycznego cynizmu premiera Kaczyńskiego. "GW" nie ma wątpliwości, że jedynym wyjściem są wybory: "Premier Kaczyński powinien (...) zabrać ze sobą na śmietnik historii całą tę hałastrę, z którą budował układ."

Życie Warszawy: Tajne taśmy poseł Beger rozbijają IV RP

Chodziło im o to samo, co SLD, czyli o władzę za wszelką cenę. Są tak samo cyniczni. Ale robią to bardziej nieudolnie od nich.

Trybuna: Żałosny koniec ,,moralnej rewolucji''

To prawdziwa, obrzydliwa twarz Prawa i Sprawiedliwości. I powinni podać się do dymisji, to jedyne honorowe wyjście. Ale polskie media uratowały polską demokrację, tak psutą przez PiS. Komentatorzy Trybuny liczą na to, że demokracja udzieliła ostatniej surowej lekcji PiS.