- Wybór sekretarza planowany jest na piątek, więc to jeszcze nie jest przesądzone - powiedziała newsweekowi.pl Agnieszka Pomaska. Serwis ustalił jednak, że wybór będzie czystą formalnością, bo młoda posłanka z Pomorza cieszy się poparciem szefa rządu.

Reklama

Jak przypomina newsweek.pl, Agnieszka Pomaska uznawana jest za bliską współpracownicę Sławomira Nowaka. - Jest dynamiczna, ma głowę pełną pomysłów i świetnie się z nią pracuje. To najlepszy wybór na sekretarza generalnego, który ma się teraz zajmować sprawami menadżerskimi, a nie politykowaniem - tłumaczy informator newsweeka.pl z klubu parlamentarnego PO.

Poprzednim sekretarzem generalnym partii przez wiele lat był Grzegorz Schetyna. Agnieszka Pomaska zaczynała w Młodych Demokratach - młodzieżówce PO, którą przez lata kierował Nowak. W tym roku została przewodnicząca PO w Gdańsku, pokonując w wyborach na tę funkcję Jarosława Wałęsę.

Podczas ostatnich wyborów prezydenckich młoda posłanka odpowiadała za kampanię prowadzoną w internecie - przypomina newsweek.pl.