"Potwierdzam, że chcę ubiegać się o mandat poselski. O moim miejscu na liście zdecydują już odpowiednie władze PiS" - powiedział w środę PAP Śniadek, o którego kandydowaniu do Sejmu pod szyldem partii Jarosława Kaczyńskiego mówiło się nieoficjalnie już od kilku tygodni.

Reklama

Wyjaśnił, że decyzja o kandydowaniu do Sejmu ma związek z ostatnim zjazdem "Solidarności" w październiku 2010 r., podczas którego przegrał rywalizację o fotel przewodniczącego "S" z Piotrem Dudą.

Śniadek jest zatrudniony w "S" jako specjalista, zasiada m.in. jako doradca związku w komisji polityki gospodarczej i rynku przy Komisji Trójstronnej. W przypadku uzyskania mandatu poselskiego musiałby się zrzec członkostwa w Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

56-letni Janusz Śniadek ukończył Wydział Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej. Po raz pierwszy kandydował do Sejmu w 1991 r. z listy "Solidarności", później o mandat poselski starał się w 1997 r. z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Do uzyskania mandatu zabrakło mu wówczas czterech głosów.