Marek Wieczorek został mianowany wicedyrektorem odpowiedzialnym za kwestie programowo-sportowe - pisze "Wprost". Dziennikarzom tygodnika mężczyzna przyznał, że jest znajomym minister, pomagał też jej sztabowi wyborczemu. Do tej pory nie zajmował się jednak sportem. Był za to w jury wyborów Miss Polski Nastolatek i właścicielem salonu fryzjerskiego w Lublinie - pisze "Wprost". Pismo twierdzi też, że z usług salonu Wieczorka korzystała Joanna Mucha. Nie wiem, czy Joanna Mucha korzystała z usług mojej firmy, mam cztery salony i nie sprawdzam nazwisk moich klientów - wyjaśnia "Wprost" Wieczorek.

Reklama

Wizyty pamięta jednak sama pani minister. Rzeczywiście kilka razy korzystałam z usług firmy pana Marka Wieczorka (…). Mogły to być trzy, może cztery wizyty (…). Nie korzystałam z żadnych upustów ani zniżek (…). Od dłuższego czasu korzystam z usług fryzjerskich innej firmy - tłumaczy. Zapewnia jednak, że nominacja nie ma nic wspólnego z jej fryzurą.

Muszę przyznać, że pomysł, iż zatrudniłam pana Marka Wieczorka ze względu na korzystanie z usług świadczonych przez jego firmę, jest najbardziej abstrakcyjnym pomysłem, jaki kiedykolwiek słyszałam podczas mojego politycznego życia. Myślę, że po tym doświadczeniu zasadnym będzie dla mnie sprawdzenie, kto jest właścicielem zakładu szewskiego, z którego korzystam, restauracji, do której często chodzę, siłowni, w której ćwiczę, czy sklepu, w którym codziennie robię zakupy - odpowiada tygodnikowi minister.

Pokazała też dziennikarzom listę szkół, które ukończył Wieczorek. Ma ona udowodnić, że nadaje się on na wicedyrektora COS. Studiował ekonomię na UMCS oraz trzy rodzaje studiów podyplomowych (zarządzanie na UJ, logistyka na SGH i marketing polityczny w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu). Jednocześnie Mucha ostrzegła dziennikarza. Ponieważ po raz pierwszy w moim politycznym życiu mam wrażenie przekroczenia progu absurdu, rozważam zamieszczenie Pańskiego pytania i mojej odpowiedzi na moim blogu. Proszę mi wybaczyć, ale to jedyny sposób obrony przed… wie Pan przed czym - napisała.