W takiej sytuacji trzeba reagować najszybciej jak można, bo sprawa jest bulwersująca i liczymy na zakończenie tej sprawy dzisiaj na poziomie Waszyngtonu, uważamy, że tam musi być decyzja i bardzo wyraźny sygnał kończący tę kwestię i przepraszający za te niefortunne słowa - powiedział w Luksemburgu szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna.

Reklama

Ubolewanie z powodu wypowiedzi szefa FBI, wyraził już wczoraj ambasador USA w Polsce, który został wezwany do MSZ-tu. Stephen Mull zapewniał, że te słowa nie oficjalnym stanowiskiem Stanów Zjednoczonych.

James Comey wygłosił 15 kwietnia przemówienie w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Wystąpienie zostało przedrukowane przez "Washington Post".

Dobrzy ludzie pomogli zabić miliony - powiedział szef FBI. W jego ocenie, Holocaust pokazał, że jako ludzie jesteśmy w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności, poddając się władzy grupy, jesteśmy w stanie przekonać się do prawie wszystkiego.

Jak dodał w ich mniemaniu, mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić.

CZYTAJ TEŻ: PiS domaga się powołania komórki do spraw "zniesławień Polski"