Kolejne zarzuty dla Zbigniewa Stonogi. Warszawska prokuratura potwierdza, że biznesmen otrzymał wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Czynności mają zostać wykonane jutro po południu - informuje rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej Przemysław Nowak. Potwierdzam, że pan Zbigniew został wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego. O szczegółach czynności poinformuję jutro po ich zakończeniu - mówi.

Wiadomo jednak, że wezwanie ma związek z umieszczaniem w sieci kolejnych akt i informacji ze śledztwa w sprawie nielegalnego nagrywania polityków w znanych warszawskich restauracjach.

Od ubiegłego tygodnia prokuratorzy prowadzą w tej sprawie postępowanie. Zbigniew Stonoga usłyszał już zarzut rozpowszechniania informacji ze sprawy afery bez zgody śledczych. Zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju. W efekcie ujawnienia przez niego dokumentów doszło do rekonstrukcji rządu. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała także rozpoczęcie procedury odwołania prokuratora generalnego.

ZOBACZ TAKŻE: Stonoga nie czuje się winny. Opublikuje wszystkie akta>>>