To nie jest spisane porozumienie; ustaliliśmy ustnie zasady tego, w jaki sposób odbędą się wszystkie sprawy organizacyjne - poinformował PAP szef KPRM Michał Dworczyk. Rozmowy między rządem a Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości zakończyły się w piątek tuż przed północą.

Reklama

Skończyło się spotkanie w KPRM. Wygrała Polska. 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz, który uczci setną rocznicę odzyskania Niepodległości! - powiedział szef KPRM. Dodał, że "sprawy organizacyjne zostały omówione i ustalone".

Zapraszamy wszystkich na godzinę 14:00 na Rondo Romana Dmowskiego. O godzinie 15:00 przewidziane jest przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie Marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego" - dodał.

Dworczyk podał, że spotkanie w kancelarii premiera skończyło się w piątek, mniej więcej kwadrans przed północą.

Poinformował też, że oprócz niego w ustaleniu porozumienia uczestniczyli ze strony rządowej m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, minister SWiA Joachim Brudziński, a ze strony organizatorów Marszu Niepodległości m.in. prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz i wiceprezes Stowarzyszenia Witold Tumanowicz.