W ostatnim czasie nic się nie wydarzyło poza tym, że zbankrutowało kilka zakładów pogrzebowych, bo ilość pogrzebów zmalała. Mniej ludzi umarło. Nie działo się nic poza histerią szerzoną przez hieny dziennikarskie. Pandemia się nie wydarzyła - mówił Korwin-Mikke w Polsat News.

Reklama

Odrobina szacunku dla ludzi. Dziennie umiera w Polsce ok 1100 z czego 5 czy 10 na koronawirusa. Dlaczego pan nie ma szacunku dla tego tysiąca, który umiera na inne choroby? Dlaczego zabieracie pieniądze z onkologii? Jakie macie prawo, żeby tymi ludźmi pomiatać? – dopytywał Korwin-Mikke Marcina Ociepę z Porozumienia w Polsat News.

Korwin-Mikke był również pytany o propozycję Komisji Europejskiej, aby przekazać Polsce 63,8 mld euro, żeby ożywić gospodarkę.

Pieniądze dawane za darmo niszczą morale. W XVI w. Hiszpania była czołowym mocarstwem świata, zdobyła złoto z Ameryki Płd. Spadła do IV ligi, bo Hiszpanie przestali pracować. Darowizna demoralizuje i niszczy – odpowiedział polityk.

Te środki to nie jałmużna czy darowizna. Jesteśmy częścią wspólnoty europejskiej osadzonej na głębszych wartościach niż pieniądze. To m.in. nas odróżnia od Platformy Obywatelskiej – zaznaczył w Polsat News Marcin Ociepa.

My także wkładamy pieniądze do UE i dobrze, że potrafimy z nich korzystać - dodał.

Wszędzie jest demokracja, w której rządzą idioci. Rządzi większość, a większość jest głupia - mówił Korwin-Mikke w Polsat News.