Dziękuję za wszystkie życzenia szybkiego powrotu do zdrowia; niestety COVID-19 przebiega u mnie w sposób objawowy; proszę o zrozumienie, że przez najbliższe kilka dni mogę nie odpowiadać na telefony bądź SMS-y - napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Reklama

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u prezydenta Dudy na kwarantannę udał się jego rzecznik Błażej Spychalski.

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski informował wcześniej, że prezydent Duda miał test na koronawirusa i wynik jest pozytywny. Szczerski w sobotę w radiowej "Trójce" podkreślił, że prezydent Duda w piątek późnym wieczorem otrzymał wynik testu na koronawirusa. Prezydent przebywa w domowej izolacji, czuje się dobrze, można go uznać za przypadek bezobjawowy, tzn. te symptomy są bardzo delikatne, jeśli w ogóle występują - powiedział minister. Zapewnił, że w Kancelarii Prezydenta są odpowiednie procedury na wypadek zakażenia koronawirusem, obiecał też regularne informowanie o kolejnych etapach dochodzenie epidemiologicznego i o stanie zdrowia prezydenta.

Szczerski dodał, że rozmawiał z prezydentem w późnym wieczorem w piątek, około północy. Czuł się wtedy dobrze, więc myślę, że wszystko na razie przebiega bardzo łagodnie - zaznaczył minister. Jak podkreślił, Duda przeszedł test na koronawirusa, ponieważ takie było zalecenie po aktywnościach prezydenta z tego tygodnia. Nie było objawów, więc dlatego też, można powiedzieć, że to jest przypadek zakażenia, póki co bezobjawowego - powiedział Szczerski.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ>>>