Jednoznacznie negatywnie oceniam ohydne przestępstwa pedofilii. Czy one mają miejsce w moim Kościele, Kościele katolickim, czy w państwa stacji, bo przecież mieliśmy głośny skandal w stacji TVN związany z programem Top Model - mówił Adam Bielan w "Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

Reklama

Na co prowadzący zareagował ostro: Nie, nie, nie mylmy pojęć. Top Model to nie był skandal pedofilski w TVN-ie. Pan wprowadza teraz w błąd naszych widzów.

On ani nie pracuje w naszej stacji, ani nie jest z nią związany, wystąpił w naszym show – dodał Piasecki.

Poszło o "Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model".

"Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje", napisał kilka tygodni temu dyrektor pionu komunikacji korporacyjnej TVN Grupa Discovery Marcin Barcz,

Nie ma zgody na relatywizowanie przestępstw pedofilskich, niezależnie od tego, kogo one dotyczą - skwitował Adam Bielan.