Kwaśniewski - powikłania po COVID-19

Reklama

Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby – mówi w rozmowie z "Faktem" Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent mówił o problemach z pamięcią.

Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć – opowiadał Aleksander Kwaśniewski.

Jolanta Kwaśniewska również odczuwa skutki choroby.

Moja żona w efekcie zachorowała na zapalenie nerek i ciągle ma problemy z alergią – wyznał Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy zakażeni koronawirusem

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz jego małżonka Jolanta Kwaśniewska byli zakażeni koronawirusem.

Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami. Choć męczący kaszel wciąż nie pozwala normalnie funkcjonować, to przede wszystkim ustała gorączka – relacjonował Aleksander Kwaśniewski w "SE", wyrażając przy tym wdzięczność za wszystkie życzenia powrotu do zdrowia.

Ta choroba jest jak podstępny wróg, który może zaatakować każdego i w każdych okolicznościach. Polakom się wydaje, że wszystko, co najgorsze, na pewno nie spotka akurat ich. Ale nie mamy najmniejszego pojęcia, w którym momencie nieszczęście może trafić nas. Trzeba do minimum ograniczyć kontakty. Korzystać z maseczek z filtrami. Naprawdę robić wszystko, by nikomu nie zrobić krzywdy, bo to jest w tej chwili najważniejsze – przestrzegała wcześniej pierwsza dama.