"Prezydent Andrzej Duda z wizytą Kijowie. Rozmowy z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim są związane z uczczeniem ukraińskiego Dnia Konstytucji, a także konsultacjami dotyczącymi obecnej sytuacji na froncie, w tym groźby rosyjskiego zamachu za Zaporoską Elektrownie Atomową. Poruszony zostanie również temat przygotowań do lipcowego Szczytu NATO" - podała Kancelaria Prezydenta na Twitterze.

Reklama

Isakowicz-Zaleski krytykuje Dudę

Wizytę polskiego prezydenta w Kijowie skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Rozmowy z Wołodymyrem Zełenskim są związane z uczczeniem ukraińskiego Dnia Konstytucji – przytoczył we wpisie na TT fragment komunikatu duchowny.

No i znów Andrzej Duda nie zająknął się ani słowem ws. barbarzyńskiego zakazu pochówku Polaków zgładzonych przez UPA. Nadal też, choć składał obietnice w 2015, boi się spotkać z Rodzinami Ofiar Ludobójstwa - dodał.

Wizyty Dudy w Ukrainie

To piąta wizyta polskiego prezydenta w Ukrainie od rozpoczęcia wojny. Po 24 lutego 2022 r. Andrzej Duda był w Ukrainie: w kwietniu 2022 r. wraz z prezydentami Estonii, Litwy i Łotwy odwiedził m.in. Borodiankę, Irpień i Buczę – podkijowskie miejscowości zniszczone przez rosyjskie wojska, w maju 2022 r. wygłosił orędzie przed Radą Najwyższej Ukrainy, w sierpniu 2022 r. wziął udział w obradach Platformy Krymskiej, a w styczniu 2023 r. uczestniczył w spotkaniu Trójkąta Lubelskiego we Lwowie.

Dzień przed wybuchem wojny Andrzej Duda złożył wizytę w Kijowie razem z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą.

autorka: Aleksandra Rebelińska