Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Od "męża Kaczyńskiego" do pałowania związkowców. Nadszarpnięta legenda Lecha Wałęsy. ZDJĘCIA

29 września 2014, 13:43
Aleksander Kwaśniewski, jako przedstawiciel wrogiegio obozu politycznego nie mógł liczyć na sympatię Wałęsy. Ale były prezydent nie szczędził krytycznych słów także swoim współpracownikom. Bracia Kaczyńscy - którzy w opozycji stali u boku Wałęsy, a gdy ten został prezydentem objęli kluczowe stanowiska w jego kancelarii - opuścili Wałęsę dopiero na początku lat 90. Ten twierdził potem w wywiadach, że Kaczyńscy “wymyślali agentów”, podważali jego decyzje i zwyczajnie “miał ich serdecznie dość”. Od czasów politycznego rozstania Wałęsa nieprzerwanie ich krytykował. Już w 1993 roku żartował z seksualnej orientacji Jarosława Kaczyńskiego. "Mogę zaprosić Lecha Kaczyńskiego z żoną oraz Jarosława Kaczyńskiego z mężem" - powiedział prezentując listę gości, których zamierza zaprosić na urodziny. Potem wielokrotnie podważał kompetencje braci Kaczyńskic. -”To człowiek, który nigdy fizycznie nie pracował, ale politykował. I politykuje nadal. Dopóki w kraju panuje klimat niezadowolenia z różnych rzeczy, jego działania wywołują odzew. Gdy wszystko uda nam się uporządkować, ludzie Kaczyńskiego będą mieli coraz mniej do powiedzenia. To wymierające plemię” - mówił. Jeszcze za życia prezydenta Kaczyńskiego nazywał go publicznie “durniem”, na blogu napisał, że jest “s-synem”. Po katastrofie w Smoleńsku o nieżyjącym Lechu Kaczyńskim powiedział: “Na pewno zginął i to jest osiągnięcie, że zginął. Natomiast innych osiągnięć nie widzę”.
Aleksander Kwaśniewski, jako przedstawiciel wrogiegio obozu politycznego nie mógł liczyć na sympatię Wałęsy. Ale były prezydent nie szczędził krytycznych słów także swoim współpracownikom. Bracia Kaczyńscy - którzy w opozycji stali u boku Wałęsy, a gdy ten został prezydentem objęli kluczowe stanowiska w jego kancelarii - opuścili Wałęsę dopiero na początku lat 90. Ten twierdził potem w wywiadach, że Kaczyńscy “wymyślali agentów”, podważali jego decyzje i zwyczajnie “miał ich serdecznie dość”. Od czasów politycznego rozstania Wałęsa nieprzerwanie ich krytykował. Już w 1993 roku żartował z seksualnej orientacji Jarosława Kaczyńskiego. "Mogę zaprosić Lecha Kaczyńskiego z żoną oraz Jarosława Kaczyńskiego z mężem" - powiedział prezentując listę gości, których zamierza zaprosić na urodziny. Potem wielokrotnie podważał kompetencje braci Kaczyńskic. -”To człowiek, który nigdy fizycznie nie pracował, ale politykował. I politykuje nadal. Dopóki w kraju panuje klimat niezadowolenia z różnych rzeczy, jego działania wywołują odzew. Gdy wszystko uda nam się uporządkować, ludzie Kaczyńskiego będą mieli coraz mniej do powiedzenia. To wymierające plemię” - mówił. Jeszcze za życia prezydenta Kaczyńskiego nazywał go publicznie “durniem”, na blogu napisał, że jest “s-synem”. Po katastrofie w Smoleńsku o nieżyjącym Lechu Kaczyńskim powiedział: “Na pewno zginął i to jest osiągnięcie, że zginął. Natomiast innych osiągnięć nie widzę”. / Agencja Gazeta / Fot. Tomasz Wierzejski Agencja Gazeta
Jest taki człowiek w Polsce. Nazywa się Lech Wałęsa i jemu wszyscy wybaczają - powiedział kiedyś o Wałęsie, jego następca w "Solidarności" Marian Krzaklewski. I rzeczywiście przez lata prezydent i noblista mógł sobie pozwolić na więcej. Językowe wpadki, afery, obraźliwe komentarze rozchodziły się po kościach. Do czasu. Polityczny emeryt, symbol polskiej drogi do niepodległości, Lech Wałęsa kończy dziś 71 lat. Co zostało z jego legendy?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
TW "Bolek" prezydent "Wałęsa" PRL solidarność legenda Solidarności Lech Wąłęsa wałęsizmy
Reklama

Komentarze (110)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • KE
  2016-03-05 07:06
  WALESA TO WYJATKOWY CHAM I LACHUDRA.BYDLE
  0
  zgłoś
 • don
  2016-02-18 21:54
  DYZMA
  1
  zgłoś
 • Elf
  2016-02-18 17:12
  Kiedy zmarł maź Kaczyńskiego ? Kto wie ?
  4
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • janka
  2016-02-17 19:54
  Śmioszka Schetyno widać już w medjach jego POmocników jak działają w obronie naszego UKOCHANEGO BOLKA
  0
  zgłoś
 • maurycy1953
  2016-02-17 15:10
  A ja słyszałem że są tam papiery jarka który prosił Kiszczaka o zaświadczenie czy przypominacie sobie słowa Kiszczaka?
  1
  zgłoś
 • Bibilijny
  2016-02-17 11:21
  Jes to prawda ,ze kochanka cy wdowa cierpią w cieniu wielkości menża i odwrotnie. Jaroslawa nie powinna się wstydzić tak jak poseł Biedroń, czy też inny doświaczony pedal. Bolek jednak legenda i mundrością ich przerasta, tak samo biedy naykal , namieszal, doprowadzol większość polskich rodzin do nędzy ni etylko intelektualnej ale i materialnej. Nagroda Nobla to nagroda dla solidarnosci, a ze to była organizacja zwykłych przekretow wiec zagarnbal dla siebie , ale co jeszcze zagranal .........
  2
  zgłoś
 • opinia
  2016-01-10 20:21
  Kapciowy Mnietek, tego prostaka prowadził, któremu słoma z butów wychodziła i wychodzi do dziś. Taki durak był potrzebny, by mogli za jego plecami powynosic kompromitujące ich papiery. A szkoda gadać ,on jest ojcem chrzestnym tej degrengolady przez ostatnie 26 lat.
  1
  zgłoś
 • Jaka prawda ?
  2015-10-07 09:59
  Czy jest możliwe ,żeby Kalkstein uwielbiający mamusie dla której tworzył dla Jej potrzeb gazetę ,zmienił datę urodzenia bratowej bo mamusia twierdziła ,że mlaskacz ożenił się z babcią ! dlatego wariaci zmienili datę urodzenia z 1942 na 1950 i wyszło straSzydło z worka jak się okazało ,że w 3-miesiącu po urodzeniu chodziła do Szkoły Podstawowej ? osobno panie samolotami latały do Juraty do tego puszczalska Marta i mamy obraz rodziny katolickiej ? Czy jest możliwe ,żeby kanalia z listy IPN-00945/548 nie była to mamusia cenzorka PRL która ,,pobory " latała do Anglii na zakupy i prezes wariat lub pachołki Jego z IPN tego nie zdementowali ??? z dementowaniem to jest tak ,że można zdementować nieprawdę a prawdę tylko potwierdzić ! O to wariata pytał publicznie w tym czasie poseł Nowak i jaką otrzymał odpowiedz ? pytania tak jak o ojca tak jak o mamusię działają jak czerwona płachta na byka !
  5
  zgłoś
 • Obserwator
  2015-07-07 02:59
  Walesa jest taki sam jak cala Polska; z jednej strony chcialby po ulicach chadzac w krolewskiej koronie z kipem w ustach i beretka na bakier, a z drugiej strony z przyklapnietych butow sloma i odor nie pranych skarpetek wychodzi. Nikt bardziej od Walesy nie reprezentuje Polski taka jaka jest a nie taka jaka chcialaby by byc i mogla to zrealizowac gdyby sie bardziej o to postarala.
  3
  zgłoś
 • obywatel
  2014-12-11 14:21
  należy oczekiwać,że poszkodowani bezpośrednio obywatele założą mu sprawy cywilne o odszkodowania.Chama należy przegonić z Polski jako wyraz pogardy...
  1
  zgłoś
 • Robnad
  2014-11-05 00:17
  ~Wiesio13 bicz na PISmatołki oPOwiedz o nieudanej skrobance mamusi i przez to sie urodziles POmiocie kazirodczy
  2
  zgłoś
 • Jaś
  2014-10-06 16:49
  to piąta kolumna wściekłego lisa który rozsiewa podłe intrygi na zlecenie szwabów , ten spodlony lis to wsza która siedzi na grzbiecie przeciętnego Polaka
  3
  zgłoś
 • Wiesio 13 bicz na Wiesia 13
  2014-10-06 12:30
  Wałęsa, przyznaj się publicznie że byłeś Bolkiem, opisz dokładnie co i jak, poproś pokrzywdzonych o wybaczenie, przeproś tych których ciągałeś po sądach za pisanie prawdy o twej bolkowatości to wtedy pogadamy.
  1
  zgłoś
 • POKLOSIE
  2014-10-04 07:50
  BOLO TO RELIKT IDIOTYZMU I SYMBOL ZDRADY.. STRACONY Z COKOLU PRZEZ BOGA. ZASTAPIL GO JERZY POPIELUSZKO DUCHOWY PRZYWODCA NARODU. BRAWO FRANCISZEK. MAJSTERSZTYK.
  1
  zgłoś
 • Pier*dolona Legenda
  2014-10-03 20:49
  Prostaczek karierowicz do dziś niepojednał się z nami zaprzecza że był TW Bolkiem o czym wszyscy wiedzą nawet jego najbliżsi tylko nie mówią o tym bo im się to po prostu nie opłaca
  1
  zgłoś
 • statystyczna2014
  2014-09-30 21:21
  W mojej ocenie Wałęsa to nieszczęście dla Polaków i wstyd polski
  2
  zgłoś
 • kc pis
  2014-09-30 19:55
  re~jeszcze jeden zasłozony!!!2014-09-30 17:12 lepiej takie niż Mareczka Kuchcińskiego odznaczonego odznaczeniem wataszki Ukraińskiego Bandery który mordował Polaków !
  3
  zgłoś
 • czytelnik
  2014-09-30 18:46
  A czego wymagać od PROSTAKA? Dziwne, że ktoś kiedyś miał jeszcze jakieś złudzenia.
  2
  zgłoś
 • jeszcze jeden zasłozony!!!
  2014-09-30 17:12
  Stefan Niesiołowski, przewodniczący sejmowej komisji obrony, został uhonorowany Złotym Krzyżem Bundeswehry. Czym zasłużył się dla Niemców polityk PO? Tego jeszcze nie wiemy, ale z pewnością mógł im się spodobać jego artykuł z 2009 r. zatytułowany "Jak Niemcy walczyli z Hitlerem".
  2
  zgłoś
 • Jaś
  2014-09-30 14:12
  Nie dość że bolek, to jeszcze prymityw.
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama