W najbliższy weekend firma Google zaatakuje Polskę nową inicjatywą wspierającą lobby homoseksualne, pod nazwą "Legalizacja Miłości", zapowiada "Nasz Dziennik". Koncern planuje przeprowadzić zakrojoną na szeroką skalę kampanię przeciwko homofobii. I zamierza zacząć od krajów, które uznał za wyjątkowo nieprzyjazne związkom jednopłciowym. Na pierwszy ogień idą więc... Polska i Singapur.

Reklama

Takie plany przedstawił przewodniczący ds. różnorodności firmy Google Mark Palmer-Edgecumbe na światowym szczycie społeczności homoseksualnej. Poinformował tam, że nowa inicjatywa pt. "Legalizacja Miłości" zadebiutuje w Polsce. Dlatego, że nasz kraj nie uznaje układów homoseksualnych. Akcja ma się odbyć też w Singapurze, gdzie sodomia (w rozumieniu jęz. angielskiego - PAP) jest przestępstwem.

Inicjatywa ma promować prawa człowieka oraz zwalczać dyskryminację w zatrudnieniu w krajach, których prawo jest "antygejowskie". Ostateczny cel to rozszerzenie kampanii na wszystkie kraje, w których Google ma swoje biura. Lecz jak podkreśla Palmer-Edgecumbe, zacząć ją należy tam, gdzie panuje homofobiczna kultura.