Wśród uwolnionych jest 30-letnia Rosie Davies, z czego wynikałoby, że spędziła całe swoje życie w niewoli. Pisywała ona dziesiątki listów miłosnych do sąsiada, dając do zrozumienia, że jej rzekomi opiekunowie czy rodzina to potwory, które uwięziły ją wbrew jej woli. Ale sąsiad nie traktował tej lektury poważnie, a Rosie Davies wychodziła z domu, spotykała się z przychodzącymi gośćmi i nie sprawiała wrażenia niewolnicy.

Policja otworzyła jednak teraz sprawę niewyjaśnionej śmierci jej matki, która żyła w tej samej komunie i zmarła po wypadnięciu z okna. Równie zagadkową postacią jest 57-letnia Josephine Herivel, sfilmowana 26 lat temu przez ekipę telewizji ITV, która chciała uzyskać wywiad z towarzyszem Balą. Josephine wykrzykuje na tym filmie: Jesteście faszystowskie świnie i jeśli nie przestaniecie nas nachodzić, naślemy na was wasze jawnie faszystowskie władze.

Jak ujawniła gazeta "Daily Mail", ta druga niewolnica to córka błyskotliwego matematyka Johna Herivela, który podczas wojny opracował metodę łamania szyfrów niemieckiej "Enigmy".