Dziennik Gazeta Prawana logo

Skandal na Ukrainie. Kanał telewizyjny straci licencję?

2 stycznia 2015, 18:47
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kamera w studiu TV
Kamera w studiu TV/Shutterstock
Przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Aleksandr Turczynow zwrócił się do ukraińskiej Rady Radiofonii i Telewizji, by przeanalizowała ona aktywność programową kanału telewizyjnego Inter.

Telewizja "Inter" została poddana w mediach ukraińskich ostrej krytyce po ostatnim programie noworocznym, w którym występowali rosyjscy artyści znani ze swych antyukraińskich wystąpień. 

Niezadowolenie patriotycznie nastawionych kręgów społeczeństwa ukraińskiego wywołał fakt zaproszenia do udziału w programie artystów z Rosji, którzy wielokrotnie wyrażali publicznie poparcie dla działań prorosyjskich separatystów w Donbasie. Niektórzy z nich popierali także rosyjską aneksję Krymu w marcu ubiegłego roku.

Irytację części Ukraińców wywołał fakt uczestnictwa w koncercie Iosifa Kobzona, piosenkarza znanego ze wspierania polityki Władimira Putina.

Noworoczny program Inter-u wywołał dyskusję na temat wprowadzenia ustawowego zakazu pokazywania w telewizji postaci, które uznane zostaną na Ukrainie za osoby niepożądane. Dyskutowana jest nawet sprawa odebrania kanałowi Inter licencji. Przeciwnicy tego rozwiązania twierdzą jednak, że program był prowokacją ze strony sił prorosyjskich, które chcą - w przypadku odebrania Inter-owi” licencji - oskarżać Kijów o ograniczanie wolności wypowiedzi. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj