Dziennik Gazeta Prawana logo

System rakietowy Patriot na Litwie? "Rozmowy trwają"

20 października 2016, 19:22
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Rakietowy system antybalistyczny Patriot
Rakietowy system antybalistyczny Patriot/Media
Wysoki rangą litewski dowódca, gen. Vitalijus Vaiksznoras, poinformował w czwartek, że w ramach batalionu NATO w przyszłym roku może na Litwie zostać rozmieszczony system rakietowy Patriot.

Gen. Vaiksznoras powiedział dziennikarzom w Wilnie, że rozmowy w tej sprawie trwają, ale nie ma dotychczas konkretnych ustaleń.

Na szczycie w Warszawie w lipcu przywódcy państw NATO podjęli decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionowych grup bojowych liczących po ok. 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich. Zostaną one rozmieszczone na zasadzie rotacji.

Litewski wojskowy sprecyzował, że pierwsi żołnierze zaczną być rozmieszczani na Litwie w marcu i "do lipca będzie tam w pełni operacyjny oddział".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj