- Bardzo liczymy na to, że zwycięży w końcu zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, że ze wszystkimi naszymi partnerami - w tym z amerykańskimi, ze Stanami Zjednoczonymi - zdołamy w ramach G20 osiągnąć decyzje, które będą konstruktywne i stworzą niezbędne, stabilne warunki do współpracy w sferze gospodarki - powiedział Putin.

Reklama

Rosyjski prezydent podkreślił dobre stosunki i rosnące obroty handlowe swego kraju z Chinami. - Niestety nie możemy niczego podobnego powiedzieć o naszych relacjach ze Stanami Zjednoczonymi - zastrzegł. Jak ocenił, relacje z USA "pogarszają się i stają się coraz gorsze". Putin zaznaczył, że administracja USA podjęła kilkadziesiąt decyzji wiążących się z sankcjami wobec Moskwy.

Wywiadu telewizji Mir gospodarz Kremla udzielił przed planowanym na czwartek i piątek szczytem państw Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOS) w Kirgistanie.

Szczyt G20 w japońskiej Osace odbędzie się w ostatnich dniach czerwca. Wciąż nie wiadomo, czy dojdzie na nim do rozmów Putina z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Reklama