Dziewczynka zaginęła we wtorek po południu. Wieczorem, przed godz. 18., została znaleziona w zaroślach parku w Pankow – w pobliżu dziecięcego mini-zoo. Ciężko ranna dziewczynka mimo reanimacji zmarła w wyniku odniesionych obrażeń wkrótce po przetransportowaniu helikopterem do szpitala.

Reklama

Zakładamy zabójstwo. Podejrzany 19-latek został już zatrzymany w związku z tą sprawą. Jeśli podejrzenie się potwierdzi, powinien dziś stanąć przed sądem - poinformował w środę rano rzecznik berlińskiej policji. Nastolatek został ujęty we wtorek na terenie parku, gdzie znaleziono dziewczynkę.

Ofiara ma korzenie niemiecko-polsko-tureckie

We wtorkowych poszukiwaniach brało udział prawie stu funkcjonariuszy policji i służb ratowniczych. Dziewczynka była widziana po raz ostatni w parku oddalonym o kilkaset metrów od miejsca znalezienia jej ciała. Policja ustala, czy dziecko oddaliło się samo, czy zostało uprowadzone.

Domniemany sprawca jest Niemcem pochodzenia tureckiego. Ofiara ma korzenie niemiecko-polsko-tureckie. Nie byli ze sobą spokrewnieni, ale znali się – dowiedział się "Bild".