Wystawa "Akademia Seksu Amor" została otwarta we wtorek w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Hasło przewodnie to "Wystawa dla ludzi, na której wszystkiego można dotykać".

Reklama

W salach znajduje się ponad 50 eksponatów, które pokazują intymne części ciała męskie i kobiece. Goście w ten sposób mogą dowiedzieć się wielu rzeczy. Od budowy ciała, przez striptiz i seks oralny po rady, jak osiągać orgazm.

"Przychodzi tu wiele par, które chciałby się czegoś nauczyć" - mówi Uta Barkow, menadżerka targów erotycznych. "Do tej pory spotykaliśmy się tylko z pozytywnymi reakcjami. Najczęściej ludzie mówią - ach, to tak działa?".

Jak podaje Reuters można tu zobaczyć kilka figur normalnej wielkości, nagich i w różnych pozycjach. Jak to działa? Zasad jest prosta. Jeżeli na przykład chcesz odnaleźć miejsca erogennych, uczysz się na figurze, która przy prawdiłowym dotyku zaczyna się świecić. Najbardziej dotykaną figurą, jest, ta u której należy znaleźć punkt G. Po tym, jak się go odnajdzie figura krzyczy: "to jest to".

Jak twierdzą organizatorzy na wystawę przychodzi tyle samo mężczyzn, co kobiet. "Panie też się mniej wstydzą dokładnie badać eksponaty" - mówi Ut Barkow.

Na wystawie można też oglądać filmy edukacyjne lub skonsultować się z seksuologiem. Akademia Seksu do tej pory przez dwa lata była w Wielkiej Brytanii, później pojedzie do Barcelony.