Josef Fritzl trzymał swoją córkę w piwnicy przez 24 lata. Miał z nią siedmioro dzieci. Kobieta uciekła z domowego więzienia dopiero w czerwcu tego roku.

Reklama

>>>Czytaj o dramacie rodziny Josefa Fritzla

"Polski Fritzl", 45-letni Krzysztof B. z Grodziska koło Siemiatycz, gwałcił swoją córkę od sześciu lat. 21-letnia Alicja twierdzi, że ma z nim dwoje dzieci, które po porodzie musiała zostawić w szpitalu. Skarży się, że ojciec zastraszał ją i groził. Gdy stawiała opór, bił ją, zamykał w pomieszczeniu bez klamek i głodził. Kilka dni temu postanowiła przerwać milczenie. O wszystkim powiedziała policji.

>>>Opowieść dziewczyny gwałconej przez ojca

Horror dręczonej dziewczyny wstrząsnął mediami na całym świecie. "Według policji, ta sprawa może być podobna do austriackiej" - informuje amerykańska stacja CNN.

Ojca-gwałciciela do Josefa Fritzla porównują również inne opiniotwórcze media, między innymi brytyjska telewizja BBC i tygodnik "Der Spiegel".

>>>Matka godziła się, by ojciec gwałcił córkę

"Szok w Polsce" - krzyczy nagłówek włoskiego dziennika "La Stampa". "Fritzl numer 2" - dodaje brytyjski tabloid "The Sun". "Polska ma swojego Josefa Fritzla" - podaje na swojej stronie internetowej czeska telewizja Nova. O dramacie dziewczyny pisze nawet prasa w Australii i Kanadzie.

Policja zatrzymała 45-latka na dworcu w Siedlcach. Chciał wyjechać do Włoch. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za gwałty na córce i przetrzymywanie jej w zamknięciu grozi mu 11 lat więzienia.

p