Przewodniczący wydziału rodzinnego i nieletnich sądu w Wągrowcu sędzia Rafał Agaciński powiedział, że podejrzanemu postawiono zarzuty dotyczące obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych przy zastosowaniu przemocy lub groźby przemocy.

Reklama

Chłopak miał dręczyć 4 osoby w wieku od 9 do 14 lat. Zostali oni przesłuchani przez sąd w obecności psychologa. Sędzia zasięgnął również opinii psychologa na okoliczność wiarygodności zeznań pokrzywdzonych. Zabezpieczony został także materiał dowodowy w postaci dowodów rzeczowych.

Jeden z pokrzywdzonych małoletnich zeznał, że pierwszy raz został zgwałcony przez 15-latka w grudniu 2013 roku. Później dochodziło do kolejnych zdarzeń.

Jeśli sąd rodzinny uzna, że demoralizacja 15-latka jest na tyle duża, że zastosowanie środków wychowawczych byłoby nieskuteczne, może przekazać sprawę prokuratorowi. Wtedy oskarżony odpowie jako osoba dorosła. Grozi mu wówczas do 10 lat więzienia.

Jeśli będzie odpowiadał jako osoba nieletnia może trafić do zakładu poprawczego. Obecnie przebywa w ośrodku w Szczecinie.