Reklama
Reklama
Reklama

Zamiast korony diabelskie rogi. Prokuratura zbada czy zespół Behemoth znieważył polskie godło

Zespół Behemoth
Zespół Behemoth / Agencja Gazeta / Fot. Marcin Stpie Agencja Gazeta
Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo, w ramach którego zbada, czy grupa Behemoth dopuściła się publicznego znieważenia polskiego godła umieszczając na plakacie orła z diabelskimi rogami, wężami, czaszkami, odwróconym krzyżem i napisem "Rzeczpospolita niewierna".
Reklama
Reklama
Tematy:
godło Behemoth śledztwo Nergal rogi prokuratura krzyź znieważenie profanacja

Powiązane

Reklama

Komentarze (11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • pewnie satanistyczne płyty i koncerty się nie sprzedają
  2016-09-30 15:12
  więc trzeba było coś wymyslić a najłatwiej przez obrażanie wszystkich i wszystkiego, satanizm wyszedł z mody
  0
  zgłoś
 • T.J
  2016-09-30 10:50
  Ale się pierdołami zajmują niech jeszcze zbadaja czy ten orzeł mial jaja i jakie mial male czy duże byl obrzezany czy nie.Nasz kraj staje się domem wariatow.
  11
  zgłoś
 • Wiktor
  2016-09-30 07:31
  Taka cenzura była po trzecim rozbiorze Polski za czasów cenzora biskupa Jana Chrzciciela Albertrandiego. Nikt nie zmusza do oglądania i słuchania zespołu Behemoth . Niech sobie gra i śpiewa nawet w radiu " Ma Ryja " .
  20
  zgłoś
 • #
  2016-09-29 23:56
  Kolejna celowa prowokacja Behemota obliczona na szum publiczny — podobnie jak z „rozdawnictwem” komunikantów — w ramach autopromocji. Żeby uzyskać taką skalę promocji, jaką darmowo fundują mu media, zespół musiałby wydać sporą kasę. Przestępstwa z art 137 § 1 kk nie ma, gdyż nie nastąpiło znieważenie ustawowego wizerunku godła państwowego. Wzór godła jest ściśle określony prawnie w zamieszczonym w ustawie załączniku. Na plakacie Behemota godła państwowego nie ma, a grafika jest przedstawieniem orła w specyficznej „metalowej stylistyce”. Behemota należy ignorować, zamiast dawać pożywkę dla nakręcania hucpy. Jeśli w intencjach zespołu było zamierzone zło to kiedyś i tak wróci. Zło zawsze powraca…
  6
  zgłoś
 • sev
  2016-09-29 20:19
  Polska to , z niewielkimi przerwami ( gdy watykańska mafia nie miała tak dużo do powiedzenia) siedlisko diabła. Dlatego takie monstrum może pojawiać się na scenach. I gdyby tak się przyjrzeć to ten orzeł bez korony , zerwanej przez kler oraz węże watykańskie opętujące Polaków to obraz dzisiejszej watykańskiej Polski !!!
  21
  zgłoś
 • Sylwester
  2016-09-29 20:08
  Znowu ten stary fanatyk Ryszard Nowak robi zamieszanie jakby po 20 lipca 1933 nowy drugi "Raichskonkordat" jakiś podpisano w Polsce. Dlaczego np. nikt nie poruszy sprawy znieważenia godła polskiego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego , która ma logo orła z koroną zamkniętą zwieńczonej krzyżem . Takie godło było przed 11 listopada 1918 kiedy Polska nie była wolnym krajem z ustrojem republikańskim tylko była od 5 listopada 1916 chrześcijańską monarchią wchodzącą w skład Cesarstwa Niemieckiego.
  5
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • vh
  2016-09-29 18:15
  Gdzie byl ten pan gdy grupa aktywistow lewicowych zniewazyla polskie godlo umieszczajac nad orlem symbole innego panstwa sugerujace supremacje tegoz pastwa nad Polska?
  6
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • jastszomb
  2016-09-29 18:04
  i tak orzel ma kacze lapki
  18
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama