Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ogłosiła alarm dla policjantów z garnizonu gdyńskiego oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, którzy szukają osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem.

Chodzi o 44-letniego Grzegorza Borysa podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego chłopca. W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny policja prosi o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112.

Poszukiwany / policja.pl
Reklama

Jak nieoficjalnie ustalił reporter "Radia Gdańsk", dziecko ma ranę ciętą szyi. Ciało chłopca znalazła jego matka po powrocie z pracy do domu. W mieszkaniu natrafiono też na zwłoki psa.

Policjanci i prokuratorzy pracują na miejscu zabójstwa chłopca. Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy po godz. 10:00. Na miejscu pracują policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Na miejscu pracują także policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy ujawniają i zabezpieczają ślady. Śledczy rozmawiają z osobami, które mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, przesłuchiwani są świadkowie - przekazała kom. Karina Kamińska, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Reklama

Na miejscy jest już policyjny psycholog, który udziela wsparcia najbliższym dziecka.