Bezprawna wojna rządu z dopalaczami

Małgorzata Kryszkiewicz | 2010-10-13 06:28 | Aktualizacja: 07:05

Decyzja głównego inspektora sanitarnego w sprawie zamknięcia naraz wszystkich sklepów sprzedających tzw. produkty kolekcjonerskie była wydana bezprawnie.




Każdy sklep powinien być z osobna wymieniony z nazwy, a właściciel poinformowany o decyzji.

W pośpiechu rząd nie zadbał o szczegóły. Teraz właściciele sklepów mają podstawę do roszczeń odszkodowawczych wobec państwa. GIS nie dostrzegł, że decyzja administracyjna to akt o charakterze indywidualnym, kierowanym imiennie do adresata.

– Akt miał charakter generalny, do czego inspektorat nie był uprawniony – twierdzi Piotr Brzozowski z kancelarii Civitas et Ius.

Grzegorz Urbanik, prawnik, referendarz sądowy ze Szczecina, twierdzi, że nie można podważać decyzji GIS tam, gdzie dotyczy ona wycofania z obrotu środka o nazwie „Tajfun”. Problem dotyczy drugiego punktu decyzji, który mówi o zaprzestaniu działalności sklepów z dopalaczami. Nie można wykluczyć, że nie sprzedaje się tam produktów, o których decyzja GIS nie mówi.






Małgorzata Kryszkiewicz

Autorem tekstu jest

Małgorzata Kryszkiewicz

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Wypowiedzi: 57
1 2 3 4 ... 6 starsze
  • ~KARAKUŁ2011-04-04 17:38

    Uważam że rząd który (PRAGNIE OSZCZĘDZAĆ!!!-HA HA HA!!!) w swej "niezmierzonej mądrości" ośmiesza się (!!!) nader często, nie tylko na ARENIE międzynarodowej ale i w oczach własnych obywateli. Polecam zobaczyć ten link http://www.youtube.com/watch?v=o_NJacxKRH8

  • ~BOSE STOPY2010-10-18 08:12

    PAWEŁ- 17.10 .2010. GODZ 19.25.
    SĄ RÓŻNE OSOBOWOŚCI, JEDNE SILNE DRUGIE SŁABSZE. KAŻDY Z RODZICÓW CHCE ABY JEGO DZIECKO SZŁO DOBRYMI DROGAMI I MIAŁO SZCZĘŚLIWĄ RODZINĘ. DLATEGO CHRONI JE PRZED ZŁEM JAKIM SĄ DOPALACZE, NARKOTYKI. NIE WYSTARCZY NAUCZYĆ DZIECKO CO JEST DOBRE , TRZEBA GO JESZCZE CHRONIĆ I WŁAŚNIE O TO DBAMY, NIE POZWALAJĄC NA SKLEPY Z DOPALACZAMI I NARKOTYKAMI.
    JEŻELI " RZĄD" NIE ZROBI Z TYM PORZĄDKU I NIE ZAGWARANTUJE BEZPIECZEŃSTWA NASZEJ MŁODZIEŻY TO BĘDZIEMY ROBIĆ TO SAMI.
    PISZESZ" JAKO WOLNY CZŁOWIEK CHCĘ MIEĆ MOŻLIWOŚĆ WOLNEGO WYBORU CHCĘ KUPOWAĆ PRODUKTY LUB NIE'- A KTO CI ZABRANIA?
    MASZ TYLE SKLEPÓW SPOŻYWCZYCH , Z ART, PRZEMYSŁOWYMI. SŁUŻĄ DO ZASPAKAJANIA PODSTAWOWYCH POTRZEB CZŁOWIEKA
    NIE ODRÓŻNIASZ TEGO.!!!
    DOPALACZE , NARKOTYKI TO ŚMIERĆ WIĘC STOP SKLEPOM Z DOPALACZAMI , WIĘC STOP HANDLARZOM{ MORDERCOM} !!!
    OBUDŻ SIĘ I BĄDŻ CZUJNY DLA SWOICH DZIECI, MIMO ŻE JE NAUCZYŁEŚ CO DOBRE.
    NIE ODRÓŻNIASZ TEGO.?

  • ~Paweł2010-10-17 19:25

    Ludzie czy wy nie widzicie o co tu dokładnie chodzi, przecież to nimniej niwięcej zamach na wolność i demokrację. Jak w kraju w teorii demokratycznym dochodzi do nadużycia władzy przez rząd w imię "wyższego interesu społecznego" i "zagrożenia społeczeństwa". Prawo obowiązuje nas wszystkich i może należałoby postawić Pana Premiera przed Trybunałem Stanu za łamanie prawa i podżeganie do łamania prawa. Wypowiada się kilkudziesięciu prawników, których opinia jest jednoznaczna - zamknięcie sklepów na podstawie takiej decyzji doręczonej w taki a nie inny sposób jest bezprawna. Po 12 latach prowadzenia firmy w Polsce przeniosłem ją do Hiszpanii nie jestem w stanie tolerować takich działań - uważam się za patryjotę ale to nie jest mój rząd. Nie problemem są sklepy, bo jak ktoś dokładnie sprawdzi to okaże się iż te wszystkie zatrucia i podejrzenia śmierci nie doszły po zażyciu dopalaczy tylko po normalnych narkotykach sprzedawanych jako dopalacze. Kilka przypadków samobójstw to już inny temat i dramat ich rodzin. Prawdziwym problemem jest potrzeba społeczeństwa i ilość osób które kupowały dopalacze, ale nie przez zamykanie sklepów należy rozwiązać ten problem.
    Czytam opinie i nie rozumiem dlaczego niektórzy w taki sposób dają sobą manipulować. Faktem natomiast jest że doszło do zamachu stanu - legalnie działające firmy w świetle obowiązującego prawa zostały zamknięte, ponieważ Panu Premierowi chodziło o sondaże i populizm.
    O co walczyli nasi pradziadkowie, dziadkowie i ojcowie w czasie II Wojny Światowej, ile osób zaginęło w niewyjaśniony sposób w czasie walki z komunizmem - już wszyscy zapomnieli - chodziło o wolność i demokrację !!!
    Jako wolny człowiek chcę mieć możliwość wolnego wyboru - chcę kupować jakieś produkty lub nie - ale nie pozwolę aby ktoś u "steru władzy" decydował za mnie. Jeżeli ktoś tęskni za totalitaryzmem to zapraszam do zmiany państwa. Apeluję zastanówcie się w jaki sposób nami się manipuluje i dlaczego tak się dzieje i skończcie już z pisaniem że "nasze dzieci będą bezpieczne", "handlarze śmiercią zakończyli działalność" to już kompletna bzdura, jeżeli nie chcecie aby wasze dzieci sięgały po używki niestety musicie zadbać o to sami - to wy jesteście za to odpowiedzialni w jaki sposób wychowacie swoje dzieci a nie ktoś inny. Dlaczego jestem spokojny o swoje dziecko, ponieważ nauczyłem ją co jest dobre a co złe i pokazałem w jaki sposób spędzać wolny czas nie tylko siedząc przed komputerem. Obudźmy się !!

  • ~Ewelina2010-10-16 16:28

    Do ~wysokich lotów czytelnik2010-10-13 10:05

    Niestety nie tylko się nie mylił, ale sąd całkowicie przyznał tej opinii rację (wyrok WSA z 21/04/2010, s.a. II SAB/Wa 215/09)

  • ~BOSE STOPY2010-10-15 08:42

    RATUJMY NASZĄ POLSKĄ MŁODZIEŻ.!!!
    NIE BANDA HANDLARZY { MORDERCÓW} , BĘDZIE MIAŁA PRAWA , TYLKO MY LUDZIE BRONIĄCY ŻYCIA ZDROWIA NASZYCH DZIECI I SPOKOJU NASZYCH RODZIN.!!!
    SPRÓBUJCIE IM WYPŁACIĆ ODSZKODOWANIA , USTAWY SŁUŻĄ OCHRONIE BANDYTÓW , A NIE DOBRA POLAKÓW.!!!
    KTO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŚMIERĆ DZIECI , KTÓRE ZMARŁY NA WSKUTEK SPRZEDANYCH IM DOPALACZY. KTO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZMARNOWANE ŻYCIE TYCH DZIECI I RODZICÓW.!!!
    PYTAM CIĘ RZĄDZIE POLSKI I WAS BANDYCI MORDERCY I

    HANDLARZE DOPALACZAMI.??? SPÓJRZCIE TCHÓRZE JEDNI I DRUDZY TYM RODZICOM W OCZY.

  • ~Niepokorny2010-10-15 07:50

    Szkoda slow na to co sie wyprawia w naszym kraju.To przypomina czasy PRL-u.Wstyd panowie politycy,wstyd.Walczylismy o wolnosc a gdzie ona teraz jest!

  • ~bliss2010-10-13 16:39

    I bardzo dobrze!!! Niech teraz płacą, a ludzie widzą...

  • ~bob2010-10-13 14:53

    Znaczy się co, że rząd walczy z "dopalaczami" bo chce wypłacać odszkodowania? Tak to przecież wygląda.

  • ~BYŁY narkoman2010-10-13 14:46

    Tak ale słuszna !!!Tak jak wojna zwrogami !!!

  • ~wacek2010-10-13 14:35

    Tusk i jego "fachowcy" powinni każdego dnia podawać się do DYMISJI !!!

1 2 3 4 ... 6 starsze