Dziennik.plPolityka

Niedziela, 27 maja 2012

Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Zmiany w rządzie przez ACTA? Premier zdradza plany

2012-01-27 | Ostatnia aktualizacja: 17:13 | Komentarze: 68 | skomentuj
Tusk nie będzie zwalniał w związku z ACTA

Tusk nie będzie zwalniał w związku z ACTA Fot. Radek Pietruszka / Polska Agencja Prasowa

Premier Donald Tusk powiedział, że nie przewiduje żadnych dymisji w związku z umową ACTA. Jednocześnie zapowiada, że chce, by dwóch ministrów wyjaśniło, co działo się podczas konsultacji.

Pogoda

POLSKA

Niedziela 2012-05-27

temp. min 1°C max. 26°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Nie przewiduję żadnych dymisji w tej sprawie. Przewiduję szybką informację, ona będzie także miała charakter publiczny - jak wyglądały wszystkie etapy konsultacji i co trzeba naprawić w tym kolejnym etapie konsultacji, czyli przed dokonaniem ratyfikacji - powiedział w piątek Tusk dziennikarzom w Sejmie.

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni powiedział w Radiu Zet, że w poniedziałek przedstawił premierowi gotowość do dymisji. Pan premier na razie jej nie przyjął - powiedział minister. Sprawa ma związek z umową międzynarodową ACTA, przeciwko której protestują internauci, zarzucając rządowi m.in. brak konsultacji.

Tusk powtórzył w piątek, że będzie oczekiwał wyjaśnień od Boniego i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego w sprawie trybu konsultacji dotyczących porozumienia ACTA.

Premier był pytany także w piątek, czy odejście Anny Streżyńskiej ze stanowiska prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jest spowodowane kontrowersjami wobec umowy ACTA. Nikt nie odwoływał pani Anny Streżyńskiej, nie mam żadnego żalu, ani nie jestem w najmniejszym stopniu rozczarowany postępowaniem pani Streżyńskiej jako szefa UKE - odpowiedział Tusk.

Jak dodał, nieprawdziwe są sugestie, jakoby Streżyńska odeszła ze stanowiska ze względu na konflikt z rządem na tle umowy ACTA. Nie było żadnej relacji, żadnej wzajemnej informacji w sprawie ACTA między UKE a rządem. Z całą pewnością nie jest to powód tego, że pani Streżyńska kończy swoją misję - zapewnił szef rządu.

Premier przekonywał, że jedynym powodem odejścia Streżyńskiej z UKE jest fakt, że kończy się jej kadencja. Wraz z powołaniem w piątek przez Sejm na stanowisko prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdaleny Gaj, szefować tej instytucji przestaje Anna Streżyńska.

Pytany, czy nie obawia ujawnienia się przez hakerów dokumentów, które miałyby kompromitować Platformę, Tusk powiedział: Pytanie jest w tym sensie niestosowne, czy niewłaściwie postawione, ponieważ, gdybym się bał, to byśmy nie podpisali (umowy ACTA - PAP) w Tokio. Bardzo wyraźnie powiedziałem, że jednym z dodatkowym elementów, dla których moja determinacja w tej sprawie jest pełna, to szantaże takich anonimowych grup, jak grupy hakerów.

Powiem +sprawdzam+. Oczekuję dziś, jutro, pojutrze wszystkich dokumentów, jakie są w dyspozycji jakiejkolwiek grupy w Polsce, czy na świecie na temat urzędników w Polsce i czekam na to ze spokojem - podkreślił szef rząd.

Wywołująca liczne protesty internautów międzynarodowa umowa ACTA - która w czwartek została podpisana m.in. przez Polskę - zobowiązuje jej sygnatariuszy do walki z łamaniem prawa własności intelektualnej oraz handlem podrabianymi towarami.

PAP Źródło: PAP
Wypowiedzi: 68
1 2 3 4 ... 7 starsze
  • ~jerzy2012-01-29 09:30

    tusk leniwy premierze sam podaj sie do dymisji mamy cie dosc oszukalesa narod a emerytow calkowicie

  • ~harpia2012-01-28 17:47

    Tusk i jego pseudo rząd natychmiast do dymisji. Ale tuskomatoł będzie się trzymał stołka. Polacy powinni zdecydowanie powiedzieć Rząd do dymisji bo sobie kompletnie nie radzi (niejasna sytuacja w służbie zdrowia kompletny chaos, budowa autostrad komletne dno, finanse państwa zagrożone- Tusk kłamie o finansach państwa, galopująca inflacja, ceny paliw to jest horror. Tuska natychmiast poddać badaniom psychiatrycznym bo ten gość gdy występuje przed kamerami nie wygląda na człowieka w pełni normalnego, jednym slowem psychol i taki czub rządzi państwem.

  • ~Robnad2012-01-28 16:18

    no dobra,jest fotka jak włazi.a jak złazi?

  • ~kasienka----asienka2012-01-28 14:44

    Prosze n ie nzaywac tego pruskiego przydupasa pHemieHem.

  • ~MAJKA2012-01-28 12:59

    Ale chyba SAM premierek najpierw przeczytał TO co nakazał podpisać pani ambasador.???Więc kto jest tu winien całej tej aferki?Boi się o własny stołek i zamierza ukarać innych???

  • ~abc2012-01-28 09:09

    Tak się kończy jak do rządu nie wybiera się fachowców lecz chłopców na posyłki a do tego nie liczy się ze społeczeństwem . Przecież my płacimy podatki , to cały rząd i posłowie są przez nas opłacani. Czas wręczyć wypowiedzenia nie kompetentnym . Odnoszę wrażenie ze premier ma nas wszystkich gdzieś.Podejmuje decyzję wychodząc z założenia ze jakoś to będzie:" pokrzyczą , po protestują a moja decyzja jest niepodważalna". Oj nieładnie, nieładnie można się pośliznąć jak na skórce od banana

  • ~poddany2012-01-28 07:58

    Ryży ostrożnie z tymi przetasowaniami bo jeszcze chwila i nie będzie gdzie tych nieudaczników awansować , no chyba że kopaczkę wyślesz w pole , do laski ona nie bardzo

  • ~Aka prawda2012-01-28 06:28

    gra z pisowskimi przeciw Polsce, sprzedawczyki, ale cóż jeden miał ojca w PZPR drugi w Wermachcie

  • ~Aka prawda2012-01-28 06:25

    ten śmierdziel tylko udaje ze jest przeciw PiS tak naprawdę ich popiera

  • ~rezerwa2012-01-28 04:51

    Z REZERWA NIE WYGRASZ. TO NASZE DZIECI , RODZICE I DZIADKI. WON.

1 2 3 4 ... 7 starsze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «