Jak może być premierem ktoś poważny, kto w swoim rządzie przedstawia nam minister, która popiera kazirodztwo? Nawet palikotowcy, którzy są w tej sprawie hardcore’owi, wyrzucili Hartmana. Wokół Jarosława Kaczyńskiego ogniskuje się polska polityka. Wokół Ewy Kopacz ogniskuje się Fuszara i jej kazirodztwo! - grzmiał Adam Hofman w programie Moniki Olejnik. 

Hofman zacytował wypowiedź Fuszary, ale nie podał jej źródła: Przede wszystkim podważa się sens utrzymywania zakazu kazirodztwa w kontekście rodzicielstwa. I pytanie o to, czy w dzisiejszych czasach jest rzeczywiście sens utrzymywania zakazu małżeństw między rodzeństwem...

Wiadomo już, że nagranie pochodzi z konferencji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim z 2012 roku. Na portalu Youtube zamieścił je dziennikarz Samuel Pereira.

My żądamy odwołania natychmiast minister, która popiera kazirodztwo. To są stosunki w rodzinie, między członkami rodziny. Wyrzućcie ją. Proszę, żeby pani minister Pitera odpowiedziała, czy wyrzucicie ją jutro z pracy? Mówię poważnie – zwrócił się Hofman do reprezentującej PO eurodeputowanej Julii Pitery. Ta odpowiedziała, że rząd Ewy Kopacz nie popiera związków kazirodczych.

Nie znam tej wypowiedzi. Za długo żyję, żeby na podstawie takiej wrzutki oceniać poważną osobę, że ona jest zwolennikiem zalegalizowania kazirodztwa. Jeśli to byłaby prawda, to ten kto by to powiedział, wyeliminowałby się ze sceny publicznej - skomentował z kolei prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz.

CZYTAJ TAKŻE: Grodzka o Hartmanie: Niepotrzebnie wywołuje debatę na ten temat. Chciał zaistnieć>>>