Działalność prezydenta aprobuje dwie trzecie Polaków. W porównaniu z lutym poparcie dla niego spadło z 71 do 69 procent. Nieco więcej jest też osób, które prezydentowi nie ufają - 23 procent wobec 21 procent w lutym. Prezydenturę Bronisława Komorowskiego dobrze ocenia 96 procent wyborców PO, ale także 42 procent sympatyków PiS. 

Rosną także notowania władz samorządowych. Dobrze ocenia je 67 procent ankietowanych - najwięcej od 2,5 roku.

Polacy coraz gorzej oceniają natomiast Kościół. Choć odsetek dobrze oceniających jego działalność jest wysoki (55 procent), to w porównaniu z lutym zmniejszył się o 7 punktów procentowych i jest najniższy od września do 2010 roku. 

W porównaniu z poprzednim badaniem straciło też wojsko, choć nadal ma wysokie, 62-procentowe poparcie. Na stabilnym, wysokim (66 procent) poziomie utrzymują się notowania policji. 

Źle natomiast oceniamy działanie Sejmu i Senatu. Działalność posłów cieszy się poparciem 20 procent ankietowanych, a senatorów - 26 procent. Niskie poparcie wśród ankietowanych mają też Otwarte Fundusze Emerytalne (18 procent), choć aż połowa Polaków nie ma zdania w tej sprawie. Równie niskie notowania ma NFZ, a trzy czwarte rodaków źle ocenia jego działalność.

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo między 5 a 11 marca na próbie 1062 dorosłych mieszkańców Polski.

CZYTAJ TEŻ: Elektoratowi SLD nie podoba się Ogórek. Będą głosować na Komorowskiego >>>