• Stadion w Chapeco
  Pogrążone w smutku brazylijskie Chapeco przygotowuje się do ostatniego pożegnania blisko 50 ofiar katastrofy lotniczej w Kolumbii, w której zginęli w poniedziałek między innymi zawodnicy, działacze i sztab szkoleniowy miejscowego klubu piłkarskiego Chapecoense.
 • Donald Trump
  2
  1
  Podczas czwartkowego spotkania ze swoimi wyborcami w mieście Cincinnati w stanie Ohio prezydent elekt Donald Trump potwierdził wybór emerytowanego generała Jamesa Mattisa na stanowisko ministra obrony. Oficjalne ogłoszenie tej nominacji ma nastąpić w poniedziałek.
 • Petro Poroszenko
  6
  3
  "Stare, ale też nowe wersje kolonializmu radzieckiego nie są dla nas; dla nas najważniejsza jest zjednoczona Europa" - powiedział w piątek prezydent Petro Poroszenko w Belwederze podczas konferencji Forum Przywództwa.
 • Antoni Macierewicz
  10
  10
  "Polska i Ukraina chcą rozszerzyć współpracę wojskowo-przemysłową o technologie rakietowe" - powiedział w piątek minister obrony Antoni Macierewicz, po spotkaniu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Stepanem Połtorakiem.
 • Jeannine Gramick
  7
  1
  Siostra Jeannine Gramick od lat walczy o miejsce osób o odmiennej orientacji seksualnej w Kościele katolickim. "Podstawowa nauka to Pismo Święte, Jezus przyjmował do siebie wszystkich i tak samo Kościół powinien przyjmować na swoje łono wszystkich" - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" założycielka pierwszego duszpasterstwa osób homoseksualnych w USA.
 • Europol
  2
  2
  Europol ostrzegł, że Państwo Islamskie (IS) może przeprowadzić w Europie więcej ataków. Według agencji policyjnej UE, IS ma już kilkudziesięciu bojowników na Starym Kontynencie, a wraz z niepowodzeniami organizacji w Iraku i Syrii może ich w Europie przybywać.
 • Grzejnik
  4
  2
  Władze miasta Wichoriewka w obwodzie irkuckim na Syberii zakazały przeprowadzenia pikiety, podczas której w piątek mieszkańcy chcieli odsłonić pomnik w formie kaloryfera poświęcony merowi. Od dwóch miesięcy, mimo mrozów, Wichoriewka nie ma ogrzewania.
 • Przejście graniczne
  3
  Funkcjonariusze Straży Granicznej Ukrainy użyli broni wobec przemytników, którzy próbowali uciec przed kontrolą w okolicach ukraińskiego przejścia w Szeginiach, prowadzącego do polskiego punktu granicznego w Medyce – poinformował minister finansów Ukrainy, Ołeksandr Danyluk.
 • Francois Hollande
  11
  3
  Socjalistyczny prezydent Francji Francois Hollande ogłosił w czwartek, że nie będzie ubiegał się o reelekcję w wyborach szefa państwa na wiosnę 2017 roku. Niepopularny wśród obywateli Hollande sprawuje władzę od 2012 roku.
 • Siedziba BfV
  2
  31
  Zatrzymany w ostatnim czasie pracownik kontrwywiadu Niemiec (BfV) dwa lata temu w tajemnicy przeszedł na islam i w przeszłości występował w filmach pornograficznych - pisze w czwartek "Washington Post", powołując się na dwóch przedstawicieli władz w Berlinie.
 • Donald Tusk
  55
  1
  Mój powrót do czynnej polityki w Polsce, jeśli miałby się okazać pomocny, jest zawsze do rozważenia - oświadczył w czwartek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. "Rzeczą ważniejszą jest kondycja opozycji i propozycje opozycji" - dodał.
 • Kobieta zakuta w kajdanki
  1
  Brytyjska policja w Harlow poinformowała w czwartek o postawieniu zarzutu zabójstwa 15-latkowi odpowiedzialnemu za śmierć 40-letniego Arkadiusza J. Polak zmarł w sierpniu w wyniku ataku, który mógł być motywowany nienawiścią na tle narodowościowym.
 • Michał Żurawski w "Azja Express"

  Michał Żurawski o swoich wypowiedziach na temat kobiet: Jestem chamem, nie potrafię tego kontrolować

 • Czerwona wstążka - symbol solidarności z nosicielami HIV

  Pół roku nie otwierałem koperty z wynikiem testu... Prawdziwa historia nosiciela HIV

 • Rajtuzy stołeczne

  Łódź puszcza oczko Warszawie i produkuje rajstopy dla "stolycowych" patriotek. FOTO

Zobacz więcej