Pretekst do spekulacji na temat stanu zdrowia Władimira Putina dało odwołanie jego wizyty w Kazachstanie. W dniach 12-13 marca prezydent Rosji miał spotkać się w Astanie z prezydentami Białorusi i Kazachstanu. Dziennikarze zaczęli zastanawiać się, czy aby gospodarz Kremla nie jest chory.

- Prezydent jest absolutnie zdrów - odpowiedział im rzecznik Putina Dmitrij Pieskow. Podkreślił przy tym, że "uściskiem dłoni złamałby kości".

Tymczasem dziennik RBK twierdzi, że prezydent Rosji ostatni raz wystąpił na konferencji prasowej 5 marca, po spotkaniu z premierem Włoch. Według rosyjskiego dziennika, oficjalne informacje o kolejnych spotkaniach mogły zostać opublikowane pod zmienionymi datami. 

W ubiegłym roku amerykańska gazeta "New York Post" poinformowała, że Władimir Putin jest chory na raka trzustki. Kreml zaprzeczył tym doniesieniom.

Wcześniej rosyjskie i światowe media spekulowały na temat stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy. Sugerowano, że jego kilkudniowe zniknięcia związane są z zabiegami poprawiającymi ogólny wygląd.

CZYTAJ TEŻ: Putin odpowiada na spekulacje o nowotworze: Jestem zdrowy >>>