Cherrie Daniels spotkała się z Tomaszem Grodzkim

Reklama

Cherrie Daniels składa wizytę w Polsce w dniach 2-11 lipca; w piątek spotkała się z marszałkiem senatu Tomaszem Grodzkim - poinformowano na Twitterze Senatu RP.

Amerykańska ambasada przypomniała, że to kolejna wizyta Daniels w Polsce. Poprzednia miała miejsce w styczniu 2020 roku, kiedy jako członek delegacji USA uczestniczyła w organizowanych przez rząd polski obchodach 75. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Jak zaznaczyła ambasada USA, podczas ubiegłorocznej wizyty Daniels "i przy poparciu jej biura amerykański Departament Stanu ogłosił przyznanie dodatkowych dwóch milionów dolarów na rzecz Fundacji Auschwitz Birkenau na długoterminową konserwację Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau, podnosząc ogólny wkład USA do 17 milionów dolarów".

Reklama

Jaki jest cel wizyty? Spotkanie także z przedstawicielami rządu i posłami

Ambasada podkreśliła w komunikacie, że "wizyta specjalnego wysłannika będzie skupiona na pogłębieniu współpracy USA z Polską w sprawach zarówno dwustronnych, w tym Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA); Zarządu Niemieckiej Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość oraz Komisji ds. Międzynarodowej Służby Poszukiwań w Bad Arolsen, która nadzoruje Archiwa Arolsena".

Daniels spotka się z polskimi przedstawicielami rządu, a także z parlamentarzystami, naukowcami, dyrektorami muzeów i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego zajmującymi się edukacją, pamięcią i badaniami nad Holocaustem - czytamy w komunikacie ambasady Stanów Zjednoczonych.