Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Marsze Żołnierzy Wyklętych. ONR manifestuje

2 marca 2013, 10:20
Marsz pamięci w Lublinie zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i środowiska prawicowe
Marsz pamięci w Lublinie zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i środowiska prawicowe / Newspix / WOJTEK JARGILO
1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w kilku miastach środowiska prawicowe, w tym narodowcy i członkowie ONR, zorganizowały marsze pamięci. Zobacz, jak przebiegały.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
żołnierze demonstracja żołnierze wyklęci Wyklęci marsz
Reklama

Komentarze (285)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Gazda
  2013-03-06 09:25
  Niech może Ci, co piszą tutaj o "legalnej władzy", o walce z "bandytami" etc. przeczytają sobie cokolwiek na temat tego, jak ta Władza traktowała bynajmniej nie "leśnych" w 1947 czy 1948 ale AKowców już 1945 choćby Kazimierza Moczarskiego, jednego z wyższych dowódców AK. Wymienił on 49 stosowanych przez UB na nim tortur, może taki fragmencik o przypalaniu i innych z tej listy:
  22) rozżarzonym papierosem okolic ust i oczu (Chimczak),
  23) płomieniem - palców obu dłoni (Dusza, Kaskiewicz i Chimczak);
  24) miażdżenie palców obu rąk między ołówkami (Dusza, Kaskiewicz);
  25) miażdżenie palców stóp (wskakiwanie butami na stopy) - (Dusza, Kaskiewicz, Chimczak);
  26) kopanie nóg i korpusu ciała (Dusza, Kaskiewicz oraz oddziałowy Stanisław Wardyński lub Wardeński, Wardęski);
  27) kopanie specjalnie w kości goleniowe (Dusza, Kaskiewicz, Chimczak);
  28) kłucie szpilką, stalówką itp. (Dusza, Chimczak);
  29) szczypanie twarzy i uszu ręką przy pomocy klucza (Chimczak);
  30) siedzenie na kancie stołka (Dusza, Chimczak);
  31) siedzenie na śrubie, która rani odbytnicę (Dusza);
  32) skuwanie rąk do tyłu automatycznymi kajdankami, tzw. amerykankami, oraz zrywanie siłą z przegubów tych kajdanek, które rzekomo nie chciały się otworzyć (Dusza przy pomocy ówczesnego starszego oddziałowego, plut. Tadeusza Szymańskiego);
  Moczarski został po takim śledztwie skazany na śmierć, zamieniono to potem na dożywocie a po 1956 całkowicie go uniewinniono - okazało się nagle, że nie jest "bandytą".
  Identycznie potraktowano choćby asa polskiego lotnictwa, generała (wówczas pułkownika) Stanisława Skalskiego. Za co? Za to,z e wrócił z Zachodu do Polski.
  I tak było z dziesiątkami tysięcy patriotów.
  Więc Drodzy Obrońcy UBeków - lepiej siedźcie cicho i dziękujcie Panu Bogu, w którego nie wierzycie, że nikt nie chce podobnie z wami "porozmawiać".
  0
  zgłoś
 • Prawnik
  2013-03-05 14:43
  Rodziny pomordowanych i pokrzywdzonych maja prawo do odszkodowań, bo zbrodnie ludobójstwa nie ulegają przedawnieniu, mam na myśli obydwie strony konfliktu!
  0
  zgłoś
 • Zax
  2013-03-05 14:18
  Do Gottard. Czy ten wpis pochodzi z psychiatryka?
  0
  zgłoś
 • cd
  2013-03-05 13:21
  JACY DO CHOLERY WYKLĘCI? KTO JESZCZE PONIEWIERA ICH PO ŚMIERCI - TO SĄ ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI , ŻOŁNIERZE NIEPOKONANI, ŻOŁNIERZE WYTRWALI.. KTO WPROWADZIŁ STALINOWSKO- UBECKĄ NAZWĘ TYCH LUDZI WALCZĄCYCH O POLSKĘ POMIMO, ŻE BYLI NA STRACONEJ Z GÓRY POZYCJI.
  0
  zgłoś
 • Student
  2013-03-05 10:58
  Żołnierze wyklęci to najwspanialsi Polacy w naszych dziejach naszego narodu. Nieielu z nas zdaje sobię sprawę jak wiele dla Nas uczynili. Nie zostaliśmy Republiką Rad. Trzeba pamiętać żę Sowieci wymordowali większość Polaków przed II wojną Światową którzy znaleźli sie na terenie Sowietów i to tylko na wszelki wypadek,ci ludzie nie mogli i nie stwiali oporu.
  Naszczęśiie coraz wiecej mlodych ludzi docenia bohaterstwo żolnierzy wyklętych, i jasno widzi że byli to najwspanilsi Polacy naszych dziejów.Wszycy tótórzy sie skundlili i staneli po stronie wroga jak Jaruzelski to zwykli zdrajcy. I malo kto wierzy Michnikowi.. Nie było wojny domowej, byli tylko zdrajcy , marjonetki Sowietów , któzy szli za armią sowiecką, NKWD i kończyli ich dzieło. Możana jedynie zrozumieć i nie potępiać tej biernnej części spoleczeństwa, która byla zmęczona, załamała i nie wierzyla w zwycięstwo. Każdy komunista to zdrajca, zwykly śmieć
  0
  zgłoś
 • nius
  2013-03-05 09:28
  nie mogli pany znieść że rozdzielano ziemię chłopom od polskich latyfundystów
  to ich zastraszano i mordowano tacy to byli bochatyry mordowali za zachodnie pieniądze
  0
  zgłoś
 • ulfa
  2013-03-05 09:14
  w większości byli to zwykli bandyci opłacani z zachodu żeby destabilizowac polskę
  bo już trwała tzw zimna wojna
  0
  zgłoś
 • Gusiek460
  2013-03-04 16:27
  Mój ojciec zmarł w 2002. Miał 84 lata i 36 wykonanych w latach 1943 - 1957 wyroków śmierci na niemcach, ruskich i zdrajcach Ojczyzny. W listopadzie 1947 roku aresztowany na stacji kolejowej Szklarska Poręba Średnia ( w tym czasie odbywał się jakiś tam zjazd przywódców Czech, Polski, Niemiec i Ruskich, wtedy też zginęło z banku w Szklarskiej ponad 80 milionów zł) Zatrzymanych trzymano w pomieszczeniu stacji skąd miano ich zabrać do Jeleniej Góry. Ojcu oraz dwóm innym zatrzymanym udało się jednak zbiec. Ukrywał się skutecznie do 2002 roku. Tym samym przebił Józefa Franczaka ps.
  "Lalek" o całe 40 lat.
  0
  zgłoś
 • kombatant
  2013-03-04 16:04
  Niczym nie roznili sie od UBekow mordowali nie tylko funkcjonarjuszy bezpieki ale i ich dzieci ,mordowali ludnosc białoruską w okolicach Białegostoku i Olsztyna tam jeszcze żyją ludzie co to pamiętają tak samo mordowali chłopow co brali ziemie z reformy rolnej Wy wszyscy co robicie z nich bohaterow jedzcie w okolice Białegostoku i popytajcie Prawda jest taka ze przez kilka lat byli panami zycia i śmierci nie musieli pracowac po wyzwoleniu nie potrafili sie odnalezc w nowej żeczywistosci i dorobiono do tego ideologie Wielu z nich to pospolici bandyci
  0
  zgłoś
 • Gottard
  2013-03-04 12:14
  WIN i NSZ - Yes,Yes,Yes

  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
  0
  zgłoś
 • hugo
  2013-03-04 12:13
  Chwala bohaterom ! Lewica znowu antypolska,i tak od lat dwudziestych ub.wieku jak nie Moskwa to teraz Bruksela ! Pytam sie,co Wam ta Polska tak przeszkadza ze plujecie od pokolen.Fakt, nazwiska zbrodniarzy komunistycznych brzmia dziwnie znajomo !Jednak moze troche refleksji i patryiotyzmu ? !
  0
  zgłoś
 • kasienka
  2013-03-04 12:12
  Nie jestem "narodowcem" ale czcze i oddaje honor Polskim Bohaterom - niezlomnie walczacym z okupacja rosyjska, pomordowanych bestialsko przez funkcjonariuszy urzedu bezpieczenstwa. Chwala Zolnierzom Wykletym!
  0
  zgłoś
 • raf44
  2013-03-04 12:11
  CHWALA ZOLNIERZOM WYKLETYM! CHWALA sp LECHOWI KACZYNSKIEMU ZA TO ZE UPOMNIAL SIE O NICH I USTANOWIL TO SWIETO.
  0
  zgłoś
 • moim zdaniem
  2013-03-04 12:10
  Czy wiecie, że TVN24 zbojkotowała to święto?

  Nie dziwota, tam pełno potomków ESBEKÓW I UBOLI..
  0
  zgłoś
 • POrażka
  2013-03-04 12:10
  Żołnierze wyklęci to bohaterowie, którzy cierpieli i ginęli za Ojczyznę - hasła narodowe sa wiec jak najbardziej na miejscu
  0
  zgłoś
 • wr
  2013-03-04 07:46
  wymioty peowskie opluwja Bohaterów...
  0
  zgłoś
 • Rol nick
  2013-03-04 01:14
  Cześć i Chwała Bohaterom ! Hańba zdrajcom i zaprzańcom !
  0
  zgłoś
 • wiele bny
  2013-03-03 22:37
  zołnierze przekleci mordercy szmaty dzisiaj era boga tera z pucy buta milionera jak lech wymyslił to musi byc kicha lipa pi pa[ papa
  0
  zgłoś
 • rem
  2013-03-03 21:11
  prezydenta mlaskacza Pan Bóg pokarał śmiercią,w sierpniu 2006 zimny lech pobłogosławił pomnik w Zakopanem bandyty ognia, który ciężarną kobietę powiesił na słupie telegraficznym w grudniu 1945 za nazwanie go bandytą
  0
  zgłoś
 • Gazda
  2013-03-03 18:52
  Czytam z zainteresowaniem najbardziej opluwające Wyklętych wypowiedzi., Dlaczego? Bo z nich przebija strach. Panika. Bo piszący te steki wyzwisk (a raczej ich zleceniodawcy) wiedzą, że przegrali. To kwestia czasu, niedługiego. Przegrali walkę o pamięć - nie udało się wam. Mimo 60 lat opluwania - nie udało się wymazać z pamięci ludzi, którzy dla idei gotowi byli na taką smierć:
  "Rankiem 28 sierpnia 1946 r., na 6 dni przed 18. urodzinami, Danka Siedzikówna "Inka" weszła do sali egzekucyjnej w gdańskim więzieniu przy ul. Kurkowej. Była godzina 6.15. Sala egzekucyjna pełna ludzi. Wśród nich przejęty tą sytuacją do głębi wikariusz kościoła garnizonowego w Gdańsku ks. Marian Prusak, który dwie godziny wcześniej spowiadał "Inkę". Odczytano wyrok. Strzały z pepesz drasnęły tylko dziewczynę i zraniły jej towarzysza niedoli, oficera wileńskiej AK Feliksa Selmanowicza "Zagończyka". Zanim te strzały padły, obydwoje zdążyli krzyknąć: "Niech żyje Polska!". Oszołomieni hukiem wystrzałów osunęli się na ziemię, "Inka" podniosła się raz jeszcze i krzyknęła: "Niech żyje major 'Łupaszko'!". Dowódca plutonu egzekucyjnego, oficer KBW, podszedł i z bliskiej odległości, strzałami z pistoletu w głowę, zabił obydwoje.
  W pożegnalnym grypsie, przekazanym z więzienia już po wyroku śmierci, Danka napisała: "Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba...".
  Takich ludzi nie macie. I nie bedziecie mieli. Przegraliście, bo teraz nawet nie jesteście w stanie zebrać pod jakimkolwiek Waszym hasłem więcej niz parę setek ludzi. Gdyby nie media, nie istnieli byście. To koniec. Niezależnie od tego, jak głośno będziecie teraz wrzeszczeć, urągać, wyśmiewać nas - to koniec. I dobrze o tym wiecie.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama