Dziennik Gazeta Prawana logo

Troje polskich fotografów nagrodzonych w World Press Photo

15 kwietnia 2021, 19:17
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Lustrzanka
<p>Lustrzanka</p>/Shutterstock
Troje polskich fotografów zostało nagrodzonych w konkursie fotograficznym World Press Photo. 

Karolina Jonderko zajęła drugą nagrodę w kategorii "projekty długoterminowe" - pisze portal wirtualnemedia.pl. Wyróżnienie dostała za cykl "Reborn", przedstawiające lalki, przypominające nowonarodzone dzieci. Korzystają z nich te kobiety, które straciły dziecko. 

Nagroda dla Natalii Kepesz

Natalia Kepesz zajęła z kolei trzecie miejsce w kategorii "seria zdjęć portretowych" za cykl "Niewybuch", przedstawiający chłopaków, biorących udział w symulowanej akcji ratunkowej po ataku chemicznym. 

Trzecim nagrodzonym Tomasz Markowski

Trzecim nagrodzonym polskim fotografem jest  Tomasz Markowski z "Przeglądu Sportowego". W kategorii "pojedyncze zdjęcia sportowe" zajął trzecie miejsce za fotografię kraksy na Tour de Pologne, podczas której mocno ucierpiał Dylan Groenewegen. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło wirtualnemedia.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj