Prezes Stronnictwa podkreślił, że jego partia ma szanse na zwiększenie liczby euro deputowanych w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak zaznaczył, PSL chce zdobyć 10 procent głosów, co zwiększyłoby liczbę posłów z obecnych czterech do sześciu.

Reklama

- Polskie Stronnictwo Ludowe w najbliższych dniach i tygodniach będzie tylko zyskiwać, bo wykonuje olbrzymią pracę - podkreślił Janusz Piechociński i dodał, że on sam w zeszły weekend spotkał się 5,7 tys. obywateli Polski w kilkunastu miejscach w całym kraju.


Janusz Piechociński poinformował, że w wyborach do europarlamentu Polskie Stronnictwo Ludowe ma poparcie Samoobrony. Jak jednak dodał, nie oznacza to, że kandydaci Samoobrony znajdą się na listach Stronnictwa.
Prezes Stronnictwa, a jednocześnie wicepremier i minister gospodarki zaznaczył, że 2014 rok będzie rokiem wzrostu gospodarczego i inwestycji w polską gospodarkę. Szef PSL jest przekonany, że Polska przekroczy zapowiadane w budżecie 2,5 proc. wzrostu PKB.


Janusz Piechociński ma też nadzieję, że wiosną tego roku usłyszymy dobrą wiadomość dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Chodzi o tyskie zakłady Fiata. Wicepremier poinformował, że będzie rozmawiał z kierownictwem koncernu. Jak dodał, zakład w Tychach jest najbardziej ekonomicznym zakładem Fiata. A to, jego zdaniem, daje nadzieję, że kiedy kierownictwo Fiata będzie ogłaszało plany rozwojowe, usłyszymy że to w Polsce będzie produkowany model Fiata.