Przypomniał, że wtedy pionierem tej inicjatywy był nieżyjący już profesor Jerzy Przystawa, a obecny marszałek Sejmu podpisał się pod dokumentami, które wtedy powstały. Marszałek Sikorski dodał, że projekt zmiany w konstytucji, znoszący wymóg proporcjonalności wyborów, wpłynął wczoraj do Sejmu. Według marszałka, może być rozpatrywany najwcześniej w czerwcu.

Reklama

Marszałek Sikorski od razu zaznaczył, że prace nad JOW-ami będą wymagały poważnej debaty i uzgodnień politycznych - także w rządzącej koalicji, bo system większościowy ma swoje zalety i wady.

Dyskusja o jednomandatowych okręgach wyborczych trwa od początku kampanii prezydenckiej. Paweł Kukiz uczynił z tego postulatu jedną z najważniejszych kwestii w swoich wystąpieniach wyborczych.

Po ogłoszeniu wyników pierwszej tury, debata o JOW-ach jest kontynuowana. Wszystko za sprawą dużego poparcia, jakie zdobył Paweł Kukiz. Wyborcy oddali na niego ponad 20 procent głosów. Teraz Andrzej Duda i Bronisław Komorowski, próbując zdobyć sympatię tych wyborców, kontynuują temat podjęty przez muzyka.

ZOBACZ TAKŻE: JOW-ów tak szybko nie będzie. Nawet, jeśli uda się zmienić Konstytucję>>>