Dla mnie najważniejsze jest to, że dotrzymujemy słowa, dotrzymujemy zobowiązań, które przyjęliśmy na siebie. W swoim expose rok temu pokazałam, jakie najważniejsze projekty zrealizujemy w tym roku, najpierw w ciągu pierwszych 100 dni, a potem całego roku. Dzisiaj mogę powiedzieć z satysfakcją, że wywiązaliśmy się z tych zobowiązań, dotrzymaliśmy słowa - powiedziała szefowa rządu we wtorek w Programie I Polskiego Radia.

Reklama

Jak mówiła, zostały wprowadzone m.in. ważne projekty prorodzinne, takie jak program "Rodzina 500 plus", podwyższenie płacy minimalnej, czy darmowe leki dla seniorów, ale też przygotowany został przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego Plan Odpowiedzialnego Rozwoju.

Szydło zaznaczyła, że rząd zobowiązał się do rozliczania się ze swoich prac przed Polakami. We wtorek - zapowiedziała premier - ministrowie będą mówić o swoich osiągnięciach, ale też o porażkach. - Nie uniknęliśmy błędów, tak jak pewnie wszyscy, ale wyciągamy z nich wnioski - powiedziała szefowa rządu.

Zdaniem premier, rząd PiS w ciągu ostatniego roku zrobił więcej dla Polaków niż rząd PO-PSL przez 8 lat. Zapowiedziała, że przyszły rok będzie stał pod znakiem gospodarki i rozwoju. - Jeżeli chcemy prowadzić ambitną politykę społeczną i prorodzinną, a chcemy i nie wycofujemy się z tego, to musimy mieć ten drugi filar, którym jest rozwój i trzeci filar, którym jest bezpieczeństwo - zaznaczyła.